Tavo LRT

2016.01.05 17:20

A. Tapinas: sugrįžtame daryti permainas

LRT.lt 2016.01.05 17:20

Jau šią savaitę į LRT TELEVIZIJOS eterį grįžta Andriaus Tapino „Pinigų karta“. Pirmoji laida – trečiadienį, sausio 6 d. 22.50 val. „Sugrįžtame ne ramiai užpildyti eterio, sugrįžtame daryti permainas ir atverti akis. Visų pirma, sau patiems“, – sako laidos prodiuseris ir vedėjas A. Tapinas.

Pasak reportažų autoriaus Aurelijaus Bezekavičiaus, „Pinigų karta“ grįžta ir nieko nelaukdama čiumpa už pakarpos Seimo veltėdžius. „Parlamentarai praleidinėja privalomus lankyti plenarinius posėdžius ir vargo nemato. Vieni teisinasi komandiruotėmis, kitų pasiteisinimai – nieko verti. Be to, lenda ir dar viena yla iš maišo. Ar žinojote, kad už kai kuriuos praleistus posėdžius tautos išrinktiesiems nė nereikia teisintis? Ką nori, tą daro, o kur buvo, nerūpi net pačiam Seimui“, – pasakoja laidos rengėjai. Politikos apžvalgininkai nevynioja žodžių į vatą – Seimo nariai elgiasi kaip mokyklinukai, o pravaikštininkus reikia griežtai bausti. Kai kurie parlamentarai nė neslepia, jog nemato reikalo aiškintis dėl praleistų posėdžių.

Pirmoji šių metų „Pinigų karta“ žada pateikti neefektyviausiai parlamente dirbusių seimūnų penketuką. Jie per pastarąją rudens sesiją, pasak „Pinigų kartos“, daugiau nedirbo negu dirbo. „Pinigų kartos“ paskaičiavimais, šie parlamentarai apie du trečdalius laiko dirbo neefektyviai. „O algas juk vis tiek gavo. 26 milijonai eurų – tiek per metus kainuoja Seimas, tačiau neefektyvus darbas suryja milijonus mokesčių mokėtojų pinigų“, – sako laidos autoriai.

Kita trečiadienio laidos tema – šventės. Tiksliau, jų pabaiga. Sunkmetis pasibaigė, o gyventojai, kaip rodo „Pinigų kartos“ atliktas tyrimas, ėmė taškytis pinigais dovanoms. Pirktos brangesnės dovanos – buitinė ir kompiuterinė technika, vaikiški žaislai. Tačiau daugiau pinigų išleista ir visiškai nereikalingoms dovanoms: žvakidės, statulėlės, puodeliai, Kalėdinės dekoracijos masiškai keliavo į žmonių namus. 

Vieni žmonės nepatikusias dovanas grąžina, antri pakuoja į naujus popieriukus ir dovanoja kitiems. Tačiau daugiausia tokių gyventojų, kurie apskritai nesivargina ir neįtikusias dovanas tiesiog išmeta.

Pasibaigus masinei švenčių psichozei „Pinigų karta“ pasikapstė sąvartyne. Suskaičiavo, kad pirkdami neapgalvotas dovanas gyventojai į šiukšlyną išmetė dešimtis milijonų eurų. Beveik tiek pat, kiek „suvalgė“ ir Seimas. 

„Pinigų karta“ – trečiadieniais 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.