Tavo LRT

2016.01.08 11:40

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – patarimai dyzelinių automobilių vairuotojams

LRT.lt 2016.01.08 11:40

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausia žiūrovų dėmesio gruodį sulaukė LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“. Ekspertai dalijo patarimus dyzelinių automobilių vairuotojams. Laidoje buvo pasakojama, kaip reikėtų paruošti automobilį žiemai ir ką daryti, kad net ir spaudžiant šaltukui, automobilis užsivestų.

Nemažai kartų peržiūrėta ir laida apie sveikatą „Klauskite daktaro“. Čia gydytojas Alvydas Unikauskas papasakojo, kad veidą atjauninti padės specialūs pratimai, kuriuos ištobulino asmeninis JAV ledi Jacqueline Kennedy kosmetologas. O pirmuosius rezultatus pastebėti galima jau po dviejų savaičių.

Antroji laidos tema – mitai ir faktai apie kavą. Gydytojo teigimu, kava yra naudingas gėrimas, jei vartojama tinkamais kiekiais. Anot A. Unikausko, kavos pupelėje yra daugiau kaip 2000 medžiagų: baltymų, angliavandenių, riebalų, mineralinių druskų, tačiau svarbiausia iš jų yra stimuliuojanti trumpalaikę atmintį ir suteikianti rytinio žvalumo – kofeinas.

Kitoje daug kartų peržiūrėtoje „Klauskite daktaro“ laidoje pasakojama apie smegenims naudingus produktus. Profesoriaus A. Unikausko teigimu, smegenys yra atsakingos už protinę veiklą ir nuolat turi atlikti daugybę užduočių. Todėl gerai smegenų veiklai užtikrinti reikėtų į savo racioną įtraukti naudingų medžiagų turinčių produktų – daržovių, jūros gėrybių ir net prieskonių.

Taip pat laidoje gydytojas papasakojo, kodėl reikėtų vengti greitai paruošiamų avižinių dribsnių. Anot profesoriaus, Avižos – tobulas pasirinkimas pusryčiams, nes jos suteikia energijos ir turi daug organizmui naudingų medžiagų. Tačiau renkantis avižinius dribsnius reikėtų neapsigauti – greitai paruošiami dribsniai nėra tokie vertingi, kaip įprasti.

Didelio žiūriovų susidomėjimo sulaukė ir LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“. Čia savo įžvalgomis apie įtemptus Rusijos ir Turkijos santykius dalijosi gynybos apžvalgininkas Audrius Bačiulis ir politologas Laurynas Kasčiūnas. Įvykius Sirijoje komentavo užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Studijoje svečiavęsis Giedrius Vitkauskas kalbėjo apie potvynį Tbilisio zoologijos sode. Pokalbyje su „Swedbank“ vyr. ekonomistu Nerijumi Mačiuliu aptartas mokestis bankui už saugomus pinigus. Laidoje taip pat pasakojama apie pavojus, kuriuos slepia puansetijos.

Technologijų ekspertas Almantas Dulkys pasakojo apie planus sostinėje įtaisyti 200 kamerų, kurios ne tik fiksuos pažeidimus, bet ir susies juos su atitinkamais asmenimis. Aplinkos viceministras Linas Jonauskas ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deivydas Kliučinskas pasakojo, kur keliauja iš brakonierių konfiskuota žuvis.

Dėmesio sulaukė ir laida apie kariuomenę „Karinės paslaptys“. Šįkart joje pasakojama apie naujuosius Lietuvos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnius, pasieniečių aviatorius ir bepiločius lėktuvus.  

Žiūrovų pamėgta ryto laida „Labas rytas, Lietuva“ taip pat sulaukė nemažai dėmesio. Čia su politologu Linu Kojala aptarti įtempti Rusijos ir Turkijos santykiai. Dainininkė Erica Jennings studijoje atliko savo naujausią kūrinį „Leading Me Home“. Portreto skiltyje – pažintis su kino afišų dailininku Vidu Drėgva. Laidos kūrybinė komanda pristato ir naują pasakojimų ciklą apie lietuvių auginamus egzotinius gyvūnus.

1. „Keliai. Mašinos. Žmonės"

2. „Klauskite daktaro“

3. „Laba diena, Lietuva"

4. „Karinės paslaptys"

5. „Labas rytas, Lietuva“