Tavo LRT

2016.01.05 14:03

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – šalčių įtaka dyzeliniams automobiliams

LRT.lt2016.01.05 14:03

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio LRT žiūrovų susidomėjimo sulaukė laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“. Čia buvo dalijami patarimai dyzelinių automobilių vairuotojams. Ekspertai papasakojo, kaip reikėtų paruošti automobilį žiemai ir ką daryti, kad net ir spaudžiant šaltukui, automobilis užsivestų.

Dar viena didelio dėmesio sulaukusi laida – „Karinės paslaptys“. Šįkart joje buvo pasakojama apie naujausią Lietuvos kariuomenės pirkinį – vidutinio nuotolio prieštankinės sistemos „Javelin“. Sistema veikia „iššoviau ir pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati save valdo skrydžio iki taikinio metu. Tokiu būdu užtikrinamas didesnis karių saugumas, nes raketai skriejant link taikinio, karių komanda gali keisti poziciją.

Ryto laida „Labas rytas, Lietuva“ taip pat yra mėgiama žiūrovų. „Eksperto“ skiltyje gydytoja dermatovenerologė Jūratė Garbaravičienė pasakojo apie mitybos įtaką odai. Žurnalistas Edvardas Špokas ir režisierė Eglė Marija Želvytė pristatė savo kurtą dokumentinį filmą „Svetimoje žemėje“ apie Sirijos pabėgėlius Libane. O rubrikoje „Svečias“ šįkart apsilankė į Dakaro ralį vykstantis lenktynininkas Benediktas Vanagas ir jo šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.

Kita žiūrovų pamėgta laida „Emigrantai“ pasakojo apie keliems mėnesiams į Didžiąją Britaniją atvykusią Viktoriją, kuri įkūrė sėkmingą reklamos gamybos verslą ir liko gyventi šalyje. Dabar ji – Liverpulyje sparčiai populiarėjanti fotomenininkė.

Antroje laidos dalyje – istorija apie virėją Tadą, metų pabaigoje nusprendusį viską pakeisti: vyras metė perspektyvų darbą Lietuvoje ir išvyko į Jungtinius Arabų Emyratus. Vos savaitę Dubajuje praleidęs vyras pasakoja apie pirmuosius žingsnius arabiškose žemėse ir čia galiojančias vietos taisykles.

LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“ taip pat neliko nepastebėta žiūrovų. Šįkart joje – pokalbis su rašytoju, buvusiu Kultūros ministru Sauliumi Šalteniu apie jo dalyvavimą politikoje ir grįžimą į literatūros pasaulį su dviem naujomis knygomis.

Antroji laidos tema – sveika mityba. Populiaraus maisto tinklaraščio autorė Renata Ničajienė pataria, kaip gaminti sveikiau, lengviau bei pasirinkti kokybiškus, kuo mažiau apdorotus produktus.

1. „Keliai. Mašinos. Žmonės"

2. „Karinės paslaptys"

3. „Labas rytas, Lietuva"

4. „Emigrantai“

5. „Stilius"

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.