Tavo LRT

2016.01.06 17:01

Kokios muzikos klausytis pasiūlys išmanusis namas

Simonas Bendžius, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2016.01.06 17:01

Jei norite pasiklausyti muzikos, tačiau nežinote kokios, jums padės išmanusis namas, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas. Anot jo, namuose įdiegta sistema ne tik jus identifikuos, pavyzdžiui, veidų atpažinimo sistema, tačiau, naudodamasi internete esančia asmenine informacija, galės pasiūlyti net jums patinkantį muzikos stilių.

– Kas yra išmanusis namas?

– Tai jutiklių, galinčių teikti informaciją kompiuteriams, visuma. Jutikliai perduoda informaciją į dirbtinio intelekto sistemą, kur duomenys apdorojami ir vykdomas sprendimas. Markas Zuckerbergas, „Facebook`o“ įkūrėjas, siūlo sukurti junginį, siejantį ir išmaniuosius įrenginius, ir internete esančią informaciją. Tokiu būdu sistema vykdys sprendimus arba patars, pavyzdžiui, kokią temperatūrą pasirinkti namuose.

– Kokia situacija Lietuvoje?

– Išmaniųjų namų technologijas tiekiančių įmonių yra, tačiau dažniausiai apsiribojama ekspertinių sistemų diegimu, kurios pagal jutiklių informaciją atlieka tam tikrą veiksmą. M. Zuckerbergas norėtų pasiūlyti išmanesnę sistemą, kuri naudosis ir internetiniais ištekliais, veidų atpažinimo funkcija ir pan. Sistema galės ne tik nustatyti žmogaus tapatybę, bet ir susieti internete esančią asmeninę informaciją su norimos klausytis muzikos stiliumi. Namai geriau supras šeimininką. Jei pasieksime visų technologijų sintezę, turėsime labai įdomų informacijos šaltinį. Naudodamiesi dirbtiniu intelektu, galime tikėtis neįtikėtino funkcionalumo.

– Ar galima laukti didesnių investicijų išmaniųjų namų srityje dėl to, kad apie tai kalba „Facebook`o“ įkūrėjas?

– Pasaulis stebi, ką jis kalba, tačiau žmonės tokias kalbas linkę vertinti kritiškai. Ne tik M. Zuckerbergas kalba apie išmaniuosius namus. Tačiau tokie finansiniai ištekliai, kaip „Facebook`o“ įkūrėjo, mintis leidžia įgyvendinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.