Tavo LRT

2020.09.28 14:20

„Lukas ir Ludis“: bioninės galūnės ir mes, kiborgai

LRT.lt2020.09.28 14:20

Anksčiau praradus galūnę tekdavo su ja atsisveikinti visiems laikams arba tenkintis mechaniniu protezu. Tačiau dabar mokslo pasiekimai leidžia kūno dalis, kurios buvo prarastos dėl ligos ar nelaimės, pakeisti kur kas išmanesniais protezais.

„Vieną kartą pamačiau praeivį, kuris vietoje kojos turėjo itin dailų ir tikrovišką protezą. Nors jis buvo padarytas iš medžio bei metalo, judėjo tarsi tikrų tikriausia koja, o jos savininkas žingsniavo su žvaliu lengvumu. Tuomet užsimaniau sužinoti, kas ir kur gamina tokias pažangias bionines galūnes, kuo jos skiriasi nuo įprastų protezų, kokios yra tokių žmonių istorijos. Dabar, pats pačiupinėjęs jas, pamūvėjęs egzoskeletą ir pakalbinęs žmones, valdančius mintimis savo galūnes, esu įsitikinęs, kad riba tarp žmogaus ir kiborgo su laiku ištirps“, – įspūdžiais dalinasi laidos vedėjas Lukas Keraitis.

Laidą žiūrėkite čia.

Naujas laidos epizodas LRT.lt mediatekoje pasiekiamas kiekvieną pirmadienį. „Lukas ir Ludis“ – laida apie naujausias technologijas ir jų pavyzdžius Lietuvoje.