Tavo LRT

2016.01.03 13:07

„Dainų daina“ tapo kūrinys, kurį publika dainavo atsistojusi

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.01.03 13:07

Muzikinio projekto „Dainų daina“ nugalėtoju tapo Ovidijus Vyšniauskas su kūriniu „Išdalinau“. Pats dainininkas pripažįsta, kad pergalė jam buvo netikėta, bet labai džiugi. 

Antrąją vietą užėmusios dainos autorius Edmundas Kučinskas džiaugėsi galėsiantis pasipuošti 2000 Eur vertės sostinės kailių salono „Karališkas tigras“  gaminiu, o pagrindinis muzikinio projekto prizas – klinikos „BioFirst“  3000 Eur čekis  atiteko pirmąją vietą užėmusiam O. Vyšniauskui. Kaip panaudos laimėjimą, dainininkas dar nežino, nes, kaip pats tikina, pergalė jam buvo netikėta.

„Nesitikėjau. Ačiū Dievuliui, ačiū klausytojui. Iš tikrųjų smagu. Šiame konkurse – daug vertingų kūrinių, tad man, kaip komisijos nariui, čia dalyvauti buvo sunku. Norisi pagerbti daug ką, bet tas (balų) skaičiavimas man – ne pagrindinis dalykas. O ką darysiu su prizu, dar nesu nusprendęs. Bet sugalvosiu, tai ne problema. Juk prizas – ne svarbiausia“, – iškart po finalo kalbėjo dainininkas.

Muzikinio projekto „Dainų daina“ finale rungėsi net dvylika Lietuvos kompozitorių kūrinių. Iš jų net keturi priklausė Vytautui Šiškauskui, trys – O. Vyšniauskui.

Vyresniųjų kompozitorių gretose – V. Šiškauskas, O. Vyšniauskas, E. Kučinskas, Robertas Stanionis ir Mikalojus Novikas.

Jaunesniųjų kompozitorių kartai atstovavo Stano, Deivydas Zvonkus, Laura Remeikienė, Gintarė Karaliūnaitė-Canuel ir Vudis.

Pirmasis finale nuskambėjo V. Šiškausko kūrinys „Nekaltinkit manęs“, kurį atliko pats autorius. Dainininkas pasidžiaugė, kad net keturi jo kūriniai pasiekė finalą ir dėkojo balsavusiems žiūrovams. O dainininkas Stano, vertindamas V. Šiškausko kūrinį, nestokojo humoro: „V. Šiškauskas paliko gero ir šilto žmogaus įspūdį, bet jo kūrybos, ko gero, nepamėgau“.

Antrasis su kūriniu „Žvaigždė rūke“ scenoje pasirodė O. Vyšniauskas. Autorius stebisi, kad jo daina, pirmą kartą nuskambėjusi 1999 m., yra mylima ir klausoma jaunosios kartos. Išklausęs kūrinį  E. Kučinskas kolegai negailėjo komplimentų. „Yra dainininkų, kurie savo olimpą pasiekia per darbą, per kūrybą. Ovidijų Dievas apdovanojo balsu. Tokių balsų Lietuvoje tikriausiai daugiau nėra. Jo stiprus, skambus, kiek prikimęs balsas – Dievo dovana. [...] Be to, jis yra puikus dainų autorius“, – tikino jis.

L. Remeikienė savo kūrinį „Mano meilė Liu“ atlikti patikėjo chorui „Chameleonas“. D. Zvonkus pasidžiaugė, kad būtent jiedu kartu su L.Remeikiene atstovauja jaunimo flangui. O M. Novikas kritiką subtiliai įpynė į pagiriamuosius žodžius. „Lauros Remeikienės kūrinius vertinu labai gerai, nes ji – talentingas žmogus. O ši daina – labai geras veikalas. Šiandien mąsčiau, kokiam žanrui šį kūrinį reikėtų priskirti. [...] Kūrinys labai geras, bet tai nėra dainų daina“, – mano jis.

Chorą scenoje pakeitė V. Šiškauskas su daina „Mūsų čia žemė“. Atlikėjui talkino būrys ansamblio „Vingis“ šokėjų. Kūriniui nuskambėjus dainininkas dėkojo orkestrui ir palaikantiems žiūrovams, o jo žodžiai nepraslydo pro R. Stanionio ausis.

„Vytauto kalboje girdėjome nugalėtojo kalbą. Jis tikrai to vertas. Jis su visomis dainomis paperka publiką. Vytautas galėtų padainuoti bet kurią iš čia sėdinčių autorių sukurtą dainą ir ji turėtų ženklų šansą tapti dainų daina. Visos keturios gali tapti vienomis geriausių“, – patikino vyresniųjų kompozitorių kartos atstovas.

R. Stanionio dainą „Antilopė“ kartu su grupe „EGO“ atliko Egidijus Sipavičius. „Per šį pusmetį išgirdau daugiau gražių žodžių apie savo kūrybą, nei per visą savo gyvenimą. Džiaugiuosi, kad jaunimas papildė šią dainą ir tikiuosi, kad ji gyvuos dar trisdešimt metų. Skambesys buvo kiek kitoks, bet tikiuosi, kad žiūrovams patiko“, – kalbėjo dainos autorius.

D. Zvonkus savo kūrinį „Nemoku meluot“ patikėjo žmonai Katažinai Zvonkuvienei. Nuskambėjus kūriniui nei vienas komisijos narys nepateikė savo vertinimo, o žiūrovai išgirdo jau įprastą D. Zvonkaus ir Stano žodžių dvikovą. D. Zvonkus juokavo, kad kūrinio metu verkė iš džiaugsmo, nes finalą pasiekė jo, o ne Stano kūrinys.

Dainą „Laikui“ atliko pats autorius V. Šiškauskas. „Esate sukūręs nuostabų valsą. Ar dažnai šią dainą jaunavedžiai renkasi pirmajam šokiui?“ – juokaudamas pasiteiravo muzikinio projekto finalo vedėjas Justinas Jankevičius. Dainininkas patikino, kad toks atvejis yra buvęs, o pirmajam šokiui dainą „Laikui“ pasirinkusi pora laimingai gyvena lig šiol.

R. Stanionio kūrinį „Miškų dukra“, sukurtą Lietuvos pajūryje, atliko E. Sipavičius. Paklaustas, kodėl savo dainas autorius patiki būtent šiam dainininkui, R. Stanionis atlikėjui negailėjo pagyrų. „Jis turi balsą, išvaizdą. [...] Jis yra mano dainų atlikėjas ir aš tuo labai didžiuojuosi“, – teigė jis. G. Karaliūnaitė-Canuel taip pat negailėjo komplimentų E. Sipavičiui ir teigė, kad jis dainuoja taip puikiai, kad priverčia ją abejoti, ar atlikėjas išties kūrinius atlieka gyvai.

E. Kučinskas savo kūrinį „Už strazdo giesmę“ atliko kartu su styginių kvartetu. Paklaustas, kaip gimė ši daina, E. Kučinskas teigė, kad nesureikšmina kūrybos proceso. „Niekada nekuriu dainų atsisėdęs prie instrumento. Taip sukurti melodijų paprasčiausiai nepavyksta. Kuriu žinodamas, kokia turėtų būti dainos tematika, apie ką joje bus kalbama“, – sakė autorius.

E. Kučinską scenoje pakeitė kitas vyresniosios kompozitorių kartos atstovas O. Vyšniauskas su daina „Išdalinau“. Skambant kūriniui publika įsišėlo,  ovacijos studijoje nenutilo net jam pasibaigus, tad klausytojų prašomas O. Vyšniauskas pakartojo dainos priedainį, o jam pritarė stovinti žiūrovų minia. „Štai nuskambėjo dainų daina, kaip ir prieš tai buvusi „Strazdo giesmė“. Tai – mano širdies dainos“, – komentavo Stano.

Ketvirtąją V. Šiškausko dainą „Lietuva (Mūsų kaimas)“ kartu su šokėjų ansambliu atliko grupė „DAR“, o kūriniui įpusėjus prie atlikėjų prisijungė ir pats autorius. „Pavydėtina yra tai, kad mano kolega parašo tokias geras dainas. Tiesa, ir aš turiu keletą neblogų. Bet šių metų dainų daina yra aiški. Tai – ši daina“, – teigė M. Novikas.

Finalą užbaigė O. Vyšniausko daina „Tikiu“, kurią autorius atliko kartu su styginių kvartetu. „Kompozitorius, kūrėjas, kuris gauna kažką iš klausytojų, pradeda tikėti ir atidavinėti savo gyvenimą klausytojams. Tad mes esame sujungti vienu muzikiniu krauju“, – nuskambėjus kūriniui sakė O. Vyšniauskas.

Galutinė lentelė:

„Išdalinau“ – 20 balų

„Už strazdo giesmę“ – 17 balų

„Lietuva (Mūsų kaimas)“ – 17 balų

„Nemoku meluot“ – 14 balų

„Mūsų čia žemė“ – 13 balų

„Mano meilė Liu“ – 11 balų

„Antilopė“ – 7 balai

„Miškų dukra“ – 7 balai

„Žvaigždė rūke“ – 5 balai

„Laikui“ – 4 balai

„Nekaltinkit manęs“ – 1 balas

„Tikiu“ – 1 balas

Žiūrovų balsai:

„Už strazdo giesmę“ – 92 766 balsai

„Mūsų čia žemė“ – 90 779 balsai

„Išdalinau“ – 58 290 balsų

 „Lietuva (Mūsų kaimas)“ – 27 962 balsai

„Nemoku meluot“ – 22 641 balsas

 „Mano meilė Liu“ – 18 791 balsas

„Laikui“ – 10 537 balsai

„Antilopė“ – 9373 balsai

„Žvaigždė rūke“ – 6922 balsai

„Nekaltinkit manęs“ – 6647 balsai

„Tikiu“ – 6407 balsai

„Miškų dukra“ – 4690 balsų

Komisijos balai:

„Išdalinau“ – 78 balai

„Lietuva (Mūsų kaimas)“ – 65 balai

„Nemoku meluot“ – 62 balai

„Miškų dukra“ – 56 balai

„Mano meilė Liu“ – 54 balai

„Už strazdo giesmę“ – 52 balai

„Antilopė“ – 45 balai

„Žvaigždė rūke“ – 38 balai

„Mūsų čia žemė“ – 38 balai

„Tikiu“ – 36 balai

 „Laikui“ – 29 balai

„Nekaltinkit manęs“ – 23 balai