Tavo LRT

2015.12.31 12:05

„Vario audros“ užkulisiai: kaip pasirinkti šventinį makiažą

LRT.lt2015.12.31 12:05

Šventiniu laikotarpiu daugelis moterų suka galvą ne tik dėl puošnios aprangos, bet ir dėl makiažo. Vis daugiau šį darbą patiki specialistams. Atrodytų, kad Naujųjų metų naktis – būtent ta proga, kai norisi sužibėti kaip niekad anksčiau, tačiau žinomos Lietuvos moterys vis labiau linksta prie minimalizmo.

LRT TELEVIZIJOS projekto „Vario audra“ vedėja Gabrielė Martirosianaitė į klausimą apie šventinį makiažą atsako itin trumpai: „Šia tema visiškai neturiu ką pasakyti. Pati dažausi minimaliai, per šventes – lygiai tiek pat“, – nusišypso mergina. Tame pačiame projekte dalyvaujanti Vilija Matačiūnaitė, vadovaujanti savo suburtam orkestrui „Vario kirtis“, į klausimus atsakinėjo panašiai lakoniškai.

„Aš išvis nemėgstu dažytis, nei vasarą, nei žiemą, o pagrindinės mano priemonės – odos šveitimas ir kremas“, – atsakė V. Matačiūntė. Atlikėja teigia, kad net pasiruošti vakarėliui jai užtenka vos 15 minučių. „Truputį šešėlių pirštuku patepu ir jau labai gražiai atrodau“, – džiaugėsi dainininkė.

Tuo tarpu jos kolegė, kartu pasirodymą rengusi Baiba Skurstenė-Serdiukė sakė esanti ypač atidi makiažui – moteris profesionaliai vizažu užsiima ir pati, todėl kelia aukštus reikalavimus ir kitiems ją grimuojantiems. „Aš esu ragana, atidžiai žiūrinti, kaip kiti dirba“, – nusijuokė B. Skurstenė-Serdiukė. „Kartą kai mane padažė fotosesijai vieno žurnalo viršeliui, viskas buvo taip blogai, kad čia pat viską nusivaliau ir persidažiau pati. Kaip gali šypsotis, jei tau nepatinka tavo pačios veidas?“ – pasakojo latvė atlikėja. 

„Tačiau kuo toliau, tuo mažiau priekaištų reiškiu garsiai – nebent būna visiškai blogai“, – pridūrė dainininkė. Ruošiantis Naujųjų metų vakarėliui B. Skurstenė-Serdiukė pataria rinktis raudonas arba tamsia sodria spalva dažytas lūpas bei minimalų akių makiažą.

Tokioms minimalizmo tendencijoms pritaria ir Vilniuje veikiančios vizažo studijos „Grimo akademija“ projektų vadovė, dėstytoja ir vizažistė Margarita Gurevičienė. „Dažniausiai pakaktų nepriekaištingai, tinkamu makiažo pagrindu padengtos veido odos, gražaus veido modeliavimo, švelnių skaistalų. Sušukuokite antakius ir pakoreguokite juos plaukų spalvos šešėliais. Švytinčio spindesio akies voko centre, blakstienų tušo ir skanios spalvos lūpų blizgesio pakaks atrodyti šventiškai“, – patarė M. Gurevičienė.

Vizažistė pripažįsta, kad grimuojantis šventėms saikas dažnai būna pamirštas. „Kaip ir techniškai netvarkingai atliktas makiažas, taip ir vienodas visų veido bruožų ryškumas ar švytėjimas šventiniu laikotarpiu tikrai moterų nepapuoš. Per šventes neretai atsiranda bėdų su saiku. Pasirenkami per tamsūs makiažai, netinkamos spalvos. Pastebimas per ryškus skruostų modeliavimas ar nepagrįstas, per didelis švytėjimas visame veide“, – kalbėjo M. Gurevičienė.

Nors „Grimo akademijos“ specialistės LRT projekte „Vario audra“ per 4 valandas nugrimuoja apie 200 žmonių, M. Gurevičienė rado laiko dar keliems makiažo patarimams šventiniu periodu. „Amžinai madingas ir juodas akių pravedimas, nupieštas dailiai ir švariai, atkartodamas kylančią viršutinių blakstienų liniją. Tai – tikrai geras pasirinkimas, ypač siekiant išryškinti šviesias žalsvas bei melsvas akis. Derinamas su tankinančiu bei ilginančiu tušu ar pavieniais klijuojamų blakstienų kuokšteliais, pravedimas sukuria kerinčių akių efektą“, – patarė vizažistė.

Nors švytinčių detalių ir norisi, tačiau jas taip pat derėtų rinktis atsargiai: „Šventė savaime diktuoja išraiškingą švytėjimą. Verta pasipuošti švytinčių kosmetikos priemonių dalelėmis, tačiau svarbu ir čia pasirinkti tinkamą švytėjimui vietą ir jausti saiką. Pvz., palikti švytėjimą tik akių makiažo centre, tik skruostuose arba tik lūpose.“

Norint švytinčių akcentų, paprasčiausia rinktis dūminį akių makiažą. „Švenčiant Naujuosius, pavyzdžiui, jis gali ypač praversti. Juk dūminis akių makiažas, pasirinkus tinkamą jo spalvą ir intensyvumą, praktiškai dera prie visų formų ir ypatumų akių. Jis galimas subtilus ir šiltas, naudojant jaukius žemės atspalvius, arba žaismingas spalvinis bei intensyvus, su žėručiais ar švelniu satino švytėjimu“, – idėjas dalino M. Gurevičienė.

Visgi svarbiausia, anot specialistės, yra „nesimatuoti“ tendencijų ant savo veido aklai: „Svarbu pažinti savo veido morfologinius bruožus, spalvinius niuansus odoje, akyse ir plaukuose. Tik išanalizavus ir pažinus savąjį „grožio kodą“ įmanoma tinkamai žaisti mados pasaulio diktuojamą tendencijų žaidimą ir nevirsti komiškai juokingu personažu.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.