Tavo LRT

2015.12.30 14:43

P. Gražulis: kitos partijos netiriamos dėl prezidentės globos

Kitos partijos yra sisteminės, jas globoja prezidentė, todėl jų veiklos niekas netirs, nors pažeidimų ten būtų rasta dešimt kartų daugiau nei partijos „Tvarka ir teisingumas“ veikloje. Taip LRT RADIJUI įtarimus neteisėta veikla komentuoja partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime vadovas Petras Gražulis.

Anot P. Gražulio, kalbos apie neteisėtą partijos „Tvarka ir teisingumas“ veiklą sklandė jau seniai, tačiau šie įtarimai tuštoki. Seimo narys priduria, kad apie konkrečius tokios veiklos atvejus jam nėra žinoma.

„Kiek šiuose veiksmuose yra politikos, pasakyti negaliu, bet tikrai neteigčiau, kad politikavimo nėra. [...] Skaidrumo finansuojant politines partijas trūksta. Manau, kad ypač stambios partijos (galėčiau jas pavadinti sisteminėmis) finansuojamos gana neskaidriai, bet jos nėra liečiamos ir tiriamos“, – įsitikinęs P. Gražulis.

Jo teigimu, Lietuvoje norima sukurti dvipartinę sistemą, tačiau, kai to nepavyksta padaryti politinėmis priemonėmis, bandoma taikyti teisines. Seimo narys siūlo atidžiai išanalizuoti visų politinių partijų veiklą.

„Jeigu mes iš tikrųjų atidžiai pasižiūrėtume į visas politines partijas: ir liberalus, ir konservatorius, ir socialdemokratus, tai reikėtų atkreipti dėmesį vien į tai, kiek tos partijos išleidžia rinkimams. Mūsų partija išleidžia tik dešimtadalį to, kiek jos. Iš kur tie pinigai? Jos – sisteminės. Tos partijos globojamos prezidentės, todėl jų niekas netiria. Niekas tyrimų neatliks“, – tvirtina P. Gražulis.

Jo nuomone, jeigu būtų taikomas ne selektyvus teisingumas, pažeidimų kitų partijų veikoje būtų rasta dešimt kartų daugiau nei partijos „Tvarka ir teisingumas“. „Nepateisinu ir mūsų partijos veiksmų, jeigu tai buvo daroma. Neteisėto poveikio, reketavimo tikrai nepateisinu. Apie šią situaciją žinau tik tiek, kiek rašoma spaudoje“, – priduria P. Gražulis.

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ trečiadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai pateikė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo.