Tavo LRT

2020.09.21 11:29

Praėjusią savaitę žiūrovams buvo įdomiausia, kam gali būti skirta išankstinė senatvės pensija

LRT.lt2020.09.21 11:29

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę žiūrovus labiausiai sudomino laidoje „Labas rytas, Lietuva“ rodytas reportažas apie išankstinį senatvės pensijos skyrimą: kokiu atveju valstybė gali skirti šią išmoką? Studijoje viešėjo Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė Vida Petrylaitė. Specialistė atsakė, kurie asmenys gali pasinaudoti šia galimybe ir kokios naujovės laukia nuo sausio 1-osios.

Išankstinis senatvės pensijos skyrimas: kokiu atveju valstybė gali skirti šią išmoką?

Daug žiūrovų dėmesio sulaukė ir laidos „Klauskite daktaro“ tema apie tai, kaip sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Kad cholesterolio kiekis kraujyje padidėjęs, galima nejausti jokių simptomų. Vis tik galiausiai tenka griebtis ne tik vaistų, bet ir keisti gyvenimo būdą. Kardiologė prof. Jurgita Plisienė patarė, kaip cholesterolio kiekį kraujyje sumažinti net 20 proc. Nieko stebuklingo, bet tikrai veiksminga: raktas slypi ne kur kitur, o mityboje. Kad būtų dar paprasčiau, sveiko maisto gamybos studijos įkūrėja Aistė Švetkauskė parodė, kaip pasigaminti keletą „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje padėsiančių sumažinti patiekalų.

Kardiologė patarė, kaip net 20 proc. sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje: raktas – mityboje

Taip pat žiūrovams buvo įdomi gyvenimo būdo laida „Stilius“. Vaikštančia enciklopedija vadinamas biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus gyvenimo neįsivaizduoja be žmonos Dalios ir bičių. „Kažkas man patarė: rinkis žmoną, kad būtų stipri“, – sako jis. Nors vaikystėje svajojo tapti dailininku, vis dėlto stoti mokytis dailės nesiryžo. Ir tuomet viskas susiklostė taip, kaip ir turėjo būti. Kodėl šiandien populiarus mokslų daktaras vadinamas vaikštančia bitininkystės ir sodininkystės enciklopedija, kokie yra jo svarbiausi patarimai sodininkams ir visiems kitiems įsibėgėjant rudeniui ir bauginant virusais?

Vaikštančia enciklopedija vadinamas mokslų daktaras gyvenimo neįsivaizduoja be žmonos ir bičių

Į LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir laida „Beatos virtuvė“. Pamario krašto garsenybė – ypatingas varškės pyragas, kurio skonį žino ne tik Kintų gyventojai. Kaip legendinį „gliumzinį“ pyragą, kurį anksčiau mokėjo pagaminti kiekviena pamarietė, namuose iškepti patiems? Ar pavyks jį pagaminti laidos vedėjai Beatai Nicholson?

Garsusis pamario „gliumzinis“ pyragas: ar pavyks Beatai pasigaminti jį namuose?

Dar vienas daug dėmesio sulaukęs įrašas – laida „Dviračio žinios“. Naujasis Kazlų Rūdos himnas: čia prie „kultūrkės“ Ciciniukas trynės, nes dar nebuvo jis žvaigždė tada! Šį sykį balsingieji tarptautinio lainerio pilotai praskrido virš Kazlų Rūdos ir iš visos širdies užtraukė dainą, šlovinančią miesto žmones, gamtą, istoriją, ir neišvengiamai tapsiančią naujuoju miesto himnu.

Dviračio žinios. Naujasis Kazlų Rūdos himnas: čia prie „kultūrkės“ Ciciniukas trynės, nes dar nebuvo jis žvaigždė tada!