Tavo LRT

2020.09.21 08:04

Startuoja nauja technologijų laida jaunimui „Lukas ir Ludis“

LRT.lt2020.09.21 08:04

Nuo rugsėjo 21 d. LRT.lt portale startuoja kassavaitinė laida apie naująsias technologijas „Lukas ir Ludis“. Jos veikėjai – smalsusis Lukas ir dirbtinis intelektas Ludis, gyvenantis laikrodyje. Taip, būtent taip – Laikrodyje Užstrigęs Dirbtinis Intelektas, Ludis. 

Lukas ir Ludis ieškos atsakymų į pačius įvairiausius klausimus, susijusius su mūsų naudojamomis naujosiomis technologijomis. Kodėl telefono baterija išsikrauna per parą, kaip dirbtinis intelektas mokosi atpažinti veidus, kas yra botai, kodėl skrenda dronai, kaip veikia bioninės kūno dalys? Be to, Lukas ir Ludis bandys IT naujienas ir kalbins jų kūrėjus.

„Su Ludžiu sutariame įvairiai – kartais jis sutinka man pagelbėti, o kartais pridirba kokių niekšybių. Kaip protingiausias pasaulyje dirbtinis intelektas jis kiek savanaudiškas. Bet turėti jį po ranka (o dar tiksliau – ant rankos) labai patogu. Man vienam paprastai paaiškinti, kas yra dirbtiniai neuroniniai tinklai, blokų grandinės ar kvantinis kompiuteris, būtų tikrai sunku. Smalsu sužinoti kuo daugiau apie pasaulį, kuriame gyvename, o Ludis padės tai padaryti“, – sako laidos vedėjas, mokslo ir technologijų apžvalgininkas Lukas Keraitis.

Pirmojoje laidoje Lukas ir Ludis ieškos interneto. Dažniausiai susimąstome kur yra internetas tik kai jis dingsta – tenka perkrauti dulkėtą maršrutizatorių, patikrinti, ar į jį einantys laidai tvirtai įkišti. O kur nuvestų interneto laidai, jei jais sektumėte šiek tiek ilgiau?

„Norėjau išsiaiškinti, kokios vietos interneto srautui yra būtinos ir svarbios, kaip internetas pasiekia Lietuvą ir yra joje paskirstomas. Apsilankius serverių kambariuose ir srautų paskirstymo stotyse supranti, kad internetas nėra nematomas – jo struktūrai svarbūs pastatai yra visai šalia mūsų. Tuo pačiu supranti, kad tam, jog šis „tinklų tinklas“ veiktų, sunkiai dirba tūkstančiai žmonių. O tau telieka „prisijungti“. Internetas yra viena plačiausiai paplitusių, bet tuo pačiu – beveik nematoma technologija, tad buvo smalsu pamatyti jos užkulisius iš arčiau“, – sako naujos laidos vedėjas L. Keraitis.

„Lukas ir Ludis“ – laida apie naujausias technologijas ir jų pavyzdžius Lietuvoje. Naujų „Lukas ir Ludis“ epizodų ieškokite pirmadieniais nuo 8 val. LRT mediatekoje.