Naujienų srautas

Tavo LRT2015.12.23 15:51

Rašytojo S. Šaltenio jubiliejui – specialios transliacijos per LRT TELEVIZIJĄ

LRT.lt 2015.12.23 15:51

Per Kūčias rašytojas, Nepriklausomybės akto signataras Saulius Šaltenis švęs savo 70-ąjį jubiliejų. Pokalbis su jubiliatu – antrąją Kalėdų dieną LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“

„Pats laikas užversti vieną puslapį ir pradėti gyventi iš naujo“, – sako Nepriklausomybės akto signataras, beveik po dviejų dešimtmečių vėl įžengęs į literatūros pasaulį su dviem naujomis knygomis.

Buvęs kultūros ministras tikina, kad dabar prasidėjo naujas etapas, ir pripažįsta, jog ėjimas į politiką buvo didžioji jo klaida, kainavusi ir sveikatos, ir nervų. Naujausia jo knyga „Žydų karalaitės dienoraštis“, kaip sako pats rašytojas, primena laikus, kai rašė „Riešutų duoną“.

Kūčių dieną gimęs būsimasis literatas savo gimtadieniu ne vienerius metus gelbėjo visas šeimos minimas šv. Kalėdas. „Man taip sutapo su Kalėdom. Kalėdų laukdavom, mama kepdavo „Napoleonus“ pagal prieškarinius receptus, būdavo baltas stalas, Antano Baranausko staltiesė, jo sidabras, o už lango – jau visai kitas gyvenimas. Pamenu, per Kalėdas važiuoja didžiulis pulkas kareivių, važiuoja į miškus partizanų šaudyt, o mes čia Kalėdas švenčiam, sninga. Augdami žmonės gyvenime turi turėti kažkokią šviesią užuovėją, dalykus, kurie juos palaiko, atšildo, jeigu sunku ir blogai“, – į senus prisiminimus panyra jubiliatas.

Išskirtinis pasakojimas apie Kūčių dieną jubiliejų švenčiančio S. Šaltenio gyvenimo kasdienybę ir požiūrius į dabartį – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ gruodžio 26 d. 19.40 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą