Tavo LRT

2015.12.24 12:24

Kūčių vakarą per LRT TELEVIZIJĄ – speciali Z. Kelmickaitės laida

LRT.lt 2015.12.24 12:24

Belaukiant Kalėdų, muzikologė Zita Kelmickaitė kviečia prisėsti prie Kūčių stalo ir atverti prisiminimų kraitelę. Gruodžio 24-ąją specialioje Kūčių vakarui skirtoje laidoje „Belaukiant...“ ji siūlo pavakaroti su išskirtiniais žmonėmis.

„Prie kiekvieno žmogaus durų Dievas ateina ir pabeldžia. Kaip vargeta. Tik ne visi įsileidžia“, – vieno iš laidos dalyvių žodžiais kalba Z. Kelmickaitė. Ši išminties nuotrupa – į Lietuvą iš Amerikos grįžusio 85-erių kunigo Gedimino Kijausko lūpų.

Laidoje viešinti bene žinomiausia Lietuvos karaimė Halina Kobeckaitė papasakos, kaip ji mato ir supranta tradicines lietuviškas Kūčias. Taip pat bus parodyti unikalūs istoriniai kadrai iš muzikų dinastija vadinamos Vasiliauskų šeimos, kuri atskleis, kaip sakraliąją šventę minėdavo sovietmečiu.

Žiūrovų laukia net kelios muzikinės premjeros: Danguolės Beinarytės vadovaujamas Kauno choras „Jaunystė“ atliks tris legendinio Kauno arkikatedros bazilikos vargonininko Pranciškaus Beinario giesmes.

Specialią programą pristatys ir gospelo choras „Hark!“ bei folkloro ansamblis „Virvytė“, kurį sudaro visų pagrindinių etnografinių Lietuvos regionų atstovai.

Šventinė nuotaika su Zita Kelmickaite – Kūčių vakarą 19 val. laidoje „Belaukiant...“ per LRT TELEVIZIJĄ.