Naujienų srautas

Tavo LRT2015.12.28 10:15

Klausiate – atsakome. Kodėl nepradėti Vilniaus Didžiosios sinagogos atkūrimo darbai?

LRT.lt 2015.12.28 10:15

Vilniaus Didžiosios sinagogos atkūrimo projektas šiuo metu nėra prioritetinių darbų sąraše, be to, atkūrimas – ne pats geriausias istorijos įamžinimo būdas. Taip sako Vilniaus mero patarėja Dalia Bardauskienė.

LRT.lt portalo skaitytojas Gytis teiraujasi, kodėl nepradėti Vilniaus Didžiosios Sinagogos atkūrimo darbai. „Prieš keletą metų buvo kalbama, kad Vilniaus Didžiosios sinagogos vietoje bus įkurtas memorialas ar net atstatyta pati sinagoga, tačiau kodėl darbai nepradėti? Kokie ateities planai, informacijos nėra“, – rašo Gytis.

Vilniaus mero patarėja D. Bardauskienė teigia, kad Didžiosios sinagogos atkūrimo projektas šiuo metu nėra prioritetinių darbų sąraše.

„Kita vertus, palaikome UNESCO nuomonę, jog atkūrimas nėra pats geriausias istorijos įamžinimo  būdas, nes nauja statyba atkurti buvusios vertės dažniausiai neįmanoma. Savivaldybė ir toliau tarsis su Žydų bendruomene, Kultūros paveldo departamentu ir mokslininkais, kaip tinkamiau pažymėti šią svarbią žydų kultūrai ir miesto istorijai vietą“, – žada mero patarėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą