Tavo LRT

2020.09.14 16:30

LRT kino gidas: nauja savaitė – nauji filmai!

LRT.lt2020.09.14 16:30

Kaip ir kiekvieną savaitę, LRT siūlo turiningai praleisti vakarus su naujais ir kokybiškais filmais. Įvairių žanrų kino juostos džiugins trilerių, komedijų, dramų ir veiksmo filmų mėgėjus.

Ketvirtadienis, rugsėjo 17 d.

LRT PLIUS „Elito kine“ – dėmesio vertas danų trileris „Kaltė“. Šį filmą „3 minutės iki kino“ rubrikoje pristatys kinotyrininkė, „Scanoramos“ direktorė dr. Gražina Arlickaitė. Iš viso juosta yra pelniusi 36 kino apdovanojimus ir 39 nominacijas. „Kaltė“ – vienas reikšmingiausių europietiško kino filmų naujame LRT sezone „Daugiau erdvės mintims“.

Policijos dispečeris Asgeris Holmas atsiliepia į pagrobtos moters skambutį. Ryšys nutrūksta ir buvęs pareigūnas pasiryžta išlaisvinti nepažįstamąją, telefonu ieškodamas pagrobėjų ir aukos. Kuo toliau, tuo geriau Asgeris supranta, kad tai – ne vien paprastas pagrobimas... Jaudinantį „Elito kino“ trilerį žiūrėkite 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, rugsėjo 18 d.

„Europos kine“ – 2019 metų muzikinė drama „Daina Mijai“. Originalus muzikinis takelis bei apdovanojimus pelnę aktoriai Tim Oliver Schultz ir Paula Kalenberg suvirpins ne vieną širdį.

Sebastianas – talentingas dainininkas, laukiantis savo progos sužibėti. Jai atsiradus, nelaimingas atsitikimas atima jaunuolio regėjimą, taip sužlugdydamas ateities planus. Bandydami pagelbėti sūnui, tėvai nusamdo slaugę – jauną merginą Miją. Jos padedamas, Sebastianas mokosi iš naujo suvokti pasaulį, pažinti save, įgauti pasitikėjimo ir siekti savo svajonių. Vokiečių filmas „Daina Mijai“ – 21.30 val., per LRT PLIUS.

Veiksmo filmų mėgėjams – Paul Greengrass režisuotas kūrinys „Džeisonas Bornas“. Juosta yra pelniusi 3 kino apdovanojimus ir 20 nominacijų. Internautų mėgstama frazė „Jėzau Kristau, tai – Džeisonas Bornas!“ nuskambės jau šį penktadienį.

2002-aisiais pirmą kartą kino ekranuose pasirodęs personažas Džeisonas Bornas – nenugalimas kareivis, kuris šiuo metu gyvena pasislėpęs nuo viską matančių CŽA akių. Pavojingų įvykių grandinė jį priverčia grįžti ir vėl susiremti su naujais priešais. Veiksmo trileris „Džeisonas Bornas“ – 22.50 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Beprotiškos gaudynės, sprogimai bei aktoriai, apdovanoti auksiniais gaubliais, – visai tai filme „Bastilijos diena“. Veiksmo trileryje pagrindinius vaidmenis atlieka Idris Elba ir Richard Madden.

Vieną dieną jaunas kišenvagis Maiklas pavagia kuprinę su sprogstamuoju įtaisu. Šiai sprogus, jis tampa vieninteliu įtariamuoju. Iš nesėkmingos misijos grįžęs CŽA agentas Brajaras išvyksta ieškoti nusikaltėlio, tačiau greitai supranta, kad vagis net neįtarė, kas buvo kuprinės viduje. Pasinaudojęs proga, slaptasis agentas priverčia Maiklą padėti ieškoti tikrųjų sprogimo kaltininkų. Nors CŽA vadovybė nepritaria tokiai partnerystei, filmo herojai imasi naujos misijos ir pradeda kupiną pavojų kelionę Paryžiaus gatvėmis... Išskirtinio dueto nuotykiai – 00.55 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, rugsėjo 19 d.

„Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje – 1981 m. veiksmo trileris „Nakties paukščiai“. Filme vaidina legendinės Holivudo žvaigždės: Sylvester Stallone, Rutger Hauer, Billy Dee Williams ir kt.

Policininkai Dikas da Silva ir Metju Foksas gauna užduotį surasti pavojingą teroristą, atvykusį į Niujorką. Sumanumas ir šaltakraujiškumas – geriausias filmo herojų ginklas kovoje su žiauriu žudiku. Ar pavyks policininkams laiku sustabdyti nusikaltėlį ir įvykdyti teisingumą? Atsakymą sužinosite 21.00 val., per LRT PLIUS.

Vakare geros komedijos mėgėjus džiugins prancūzų juosta „Per tave vienos bėdos!”. Šis filmas Kanų tarptautiniame kino festivalyje laimėjo specialų žiuri prizą.

Jauna inspektorė Ivon – našlė, prieš du metus praradusi vyrą, policijos kapitoną Santį. Tardydama nusikaltėlį, ji sužino, kad velionis vyras – visai ne miestelio herojus, o kerštingas, žiaurus ir korumpuotas pareigūnas. Dar blogiau, kad už jo nusikaltimus aštuoneriems metams neteisingai buvo įkalintas Antuanas. Ivon nusprendžia padaryti viską, ko reikia, norėdama padėti vaikinui susigrąžinti gyvenimą ir sužadėtinę. Viską, išskyrus tiesos atskleidimą. Antuanui, švelniai pasakius, sunku prisitaikyti prie įprasto gyvenimo ir tai pagrindinius veikėjus įvelia į beprotiškai juokingas situacijas. Kriminalinę komediją žiūrėkite 23.15 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, rugsėjo 20 d.

Sekmadienį kviesime pasijuokti su kriminaline komedija „Tapatybės vagilė“.

Sendis – ramaus būdo verslininkas, gyvenantis niekuo neypatingą, bet laimingą gyvenimą. Viskas pasikeičia, kai jo kreditinė kortelė parduotuvėje yra atmetama. Nieko nesuprasdamas, Sendis kreipiasi į banką, kol galiausiai yra suimamas už nusikaltimą, kurio nepadarė. Su policijos pagalba vyras išsiaiškina, kad visi šie įvykiai – tapatybės vagilės Dianos kaltė ir filmo herojus leidžiasi į kelionę per visą šalį, bandydamas nusikaltėlę sugauti ir parsivežti į Denverį, kur galės įrodyti savo nekaltumą. Kokius nuotykius jie patirs, sužinosite 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Populiariausi