Tavo LRT

2020.09.14 10:21

Praėjusios savaitės žiūrimiausia laida – „Klauskite daktaro“ apie vitamino D trūkumo ir COVID-19 sąsają

LRT.lt2020.09.14 10:21

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę žiūrovai labiausiai domėjosi sveikatos tema. Laidoje „Klauskite daktaro“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė stulbinančius skaičius: jei vitamino D netrūksta, 98 proc. atvejų nuo koronaviruso nemirštama. Žmonėms vis dar kyla klausimas: kodėl vieni pacientai nuo koronaviruso miršta, o kitiems COVID-19 pasireiškia lengvais simptomais arba nepasireiškia iš viso? Ar galima organizmą paruošti kovai su šiuo virusu? Gydytojas atsako: greičiausiai – galima. Deja, skaičiuojama, kad maždaug net 90 proc. lietuvių šio vitamino trūksta.

Unikauskas atskleidė stulbinančius skaičius: jei vitamino D netrūksta, 98 proc. atvejų nuo koronaviruso nemirštama

Taip pat domėtasi laida „Savaitė“. Baltarusijoje nerimsta iki šiol neregėtas žmonių nepasitenkinimas valdžioje užsisėdėjusiu Aliaksandru Lukašenka ir jo režimu. Šią savaitę akivaizdus tapo Maskvos dalyvavimas įvykiuose. Minskas ir Maskva apsikeitė diplomatijos vadovų, premjerų, gynybos ministrų vizitais, į Maskvą rengiasi Aliaksandras Lukašenka. Vladimiras Putinas, kitaip nei Europos valstybės, pripažino Lukašenką prezidento rinkimų nugalėtoju. Kremlius naudojasi proga pasiekti tai, ko nepavyko porą dešimtmečių – faktinės sąjungos ir visiškos Baltarusijos kontrolės. Klausimas – kaip į tai sureaguos Baltarusijos opozicija, iki šiol draugiškai nusiteikusi Rusijos atžvilgiu?

Savaitė. Lukašenka pabaigą valdžioje nujaučia pats: pasirinkimo galimybės neturintis Aliaksandras laikosi tik brangios Putino pagalbos kaina

Į LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir artimiausių orų prognozė laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Apie ateinančios savaitės orus kalbėtasi su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausiąja specialiste Izolda Marcinoniene. Anot jos, į šalį sugrįš vasariški orai.

Orų prognozės: nors rytoj dar gali prireikti striukės, nuo kitos savaitės grįžta šiluma

Dar vienas daug dėmesio sulaukęs reportažas – iš laidos „Beatos virtuvė“. Jei dar nebuvote Kintuose, tačiau norisi paragauti legendine tapusios kepyklėlės skanėstų, obuolių skarelių receptas – iš kepyklėlės įkūrėjo Henriko Cyrulio lūpų: šių gardėsių vyras pasiimtų ir į negyvenamą salą.

Legendinių obuolių skarelių receptas – iš kepyklėlės įkūrėjo lūpų: pasiimtų ir į negyvenamą salą

Žiūrovams buvo įdomi ir keturiolikos vaikų mamos Eglės istorija laidoje „Stilius“. Apie daugiavaikes šeimas neretai kalbama su tam tikru nusiteikimu. Tai patvirtina Eglė Vaitkevičienė, kurią mama vadina net keturiolika vaikų. Iš jų tik trys yra jos ir sutuoktinio biologinės atžalos. Kaip namuose tvarkytis su tokia žmonių gausa? Atsakymai gali sugluminti ne vieną tėvą, tačiau Zarasuose gyvenanti moteris pripažįsta, jog teko ieškoti, kurti auklėjimo būdus ir metodus, kad tėvai neišprotėtų, o vaikai jaustųsi emociškai stabiliai.

Keturiolikos vaikų mama Eglė: jei jie pas mane grįžta fiziškai ir emociškai – viską dariau teisingai

Populiariausi