Tavo LRT

2015.12.19 10:17

Klausiate – atsakome. Ar galioja Sovietų Sąjungoje išleistos obligacijos?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.12.19 10:17

Sovietų Sąjungos laikais įgytos obligacijos nebėra vertingos, bet jomis atsikratyti taip pat nereikėtų. Yra bent du būdai jas panaudoti, tikina Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus atstovas Giedrius Šniukas.

LRT RADIJO klausytojas Vytautas iš Prienų domisi dar Sovietų Sąjungoje išleistomis obligacijomis. „Turiu dar nuo tarybinių laikų užsilikusių obligacijų. Jos buvo išleistos 1982-aisiais, vadinosi Valstybinė vidaus išlošiamoji paskola. Norėčiau paklausti, ar jas dar galima kur nors panaudoti? Koks jų likimas?“ – klausia Vytautas.

G. Šniuko teigimu, šias obligacijas išleido ne Lietuva, o Sovietų Sąjunga, ir Lietuva nėra šių teisių perėmėja. Tad dėl jų išpirkimo galima kreiptis į Rusiją kaip į Sovietų Sąjungos teisių perėmėją. Lietuva šių obligacijų išpirkti negali, kadangi jas išleido kita valstybė.

„Daugiau galimybių panaudoti šias obligacijas – nedaug, bet į židinį jų mesti taip pat nesiūlyčiau. Galima būtų jas laikyti kaip savotišką numizmatinį prisiminimą ar pasiūlyti numizmatams“, – pataria specialistas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt