Tavo LRT

2015.12.17 17:40

Premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laureatas – LRT žurnalistas O. Kurdiukovas

LRT.lt2015.12.17 17:40

Lapkričio pradžioje Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, paskelbė konkursą premijai „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ gauti. Jo laureatu tapo LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Olegas Kurdiukovas.

Konkursui buvo pateikta 20 darbų. Iš jų net 13 darbų buvo televizijos laidos ar reportažai. Lietuvos regionuose dirbantys žurnalistai atsiuntė devynis darbus.

Atsižvelgiant į komisijos teikimą, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. gruodžio 17 dienos įsakymu Nr. IV-44, premija paskirta LRT TELEVIZIJOS laidų autoriui ir vedėjui Olegui Kurdiukovui už konkursui pateiktą laidą iš ciklo „Rusų gatvė“, rašoma Tautinių mažumų departamento pranešime spaudai.

Šiemet tarpkultūrinį dialogą ir tautinę toleranciją skatinanti premija bus teikiama jau septintąjį kartą.

Pirmoji nominacija „Už tautinę toleranciją“ 2007 metais buvo įteikta Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistui Virginijui Savukynui už skiriamą dėmesį tautinio pakantumo, tarpetninių santykių temoms Lietuvos radijo laidoje „Forumas“.

2009 metais nominacijos buvo įteiktos žurnalistams Ingai Liutkevičienei už rašinį „Belaukiant kinų kvartalo“, išspausdintą žurnale „Verslo klasė“, ir Dainiui Radzevičiui už „Žinių radijo“ laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ nagrinėtą temą „Ar žurnalistai turi teisę viešai kalbėti apie kitataučių ir lietuvių konfliktus bei tarpusavio problemas?“.

2011 m., Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai atnaujinus premijos teikimą, ji buvo skirta Delfi.ru žurnalistei Natalijai Zverko už nuolatinį dėmesį tautinių mažumų klausimams.

2012 m. premija buvo skirta Indrei Valantinaitei už internetinio portalo „Penki TV“ laidoje „Kultūra“ pristatomus tautinių mažumų kultūrinius renginius.

2013 m. nominacijos nuostatai papildyti tarpkultūrinio dialogo skatinimo prioritetais, o premijos pavadinimas pakeistas į „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“. Ji atiteko Mindaugui Jackevičiui už straipsnį naujienų portale DELFI „Kokie vaikai priimami į elitinę žydų gimnaziją?“.

2014 m. premija buvo skirta Justinai Lasauskaitei už 21 laidos ciklą „Įvairiakultūris Kaunas“, kuris buvo transliuojamas „Pūko TV“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.