Tavo LRT

2015.12.17 12:30

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – įtempti Rusijos ir Turkijos santykiai bei egzotiški lietuvių augintiniai

LRT.lt2015.12.17 12:30

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT žiūrovų dėmesio sulaukė laida „Labas rytas, Lietuva“. Čia su politologu Linu Kojala aptarti įtempti Turkijos ir Rusijos santykiai. Dainininkė Erica Jennings studijoje gyvai atliko savo naujausią kūrinį „Leading me home“. Portreto skiltyje – pažintis su kino afišų dailininku Vidu Drėgva. Laidos kūrybinė komanda pristato ir naują pasakojimų ciklą apie lietuvių auginamus egzotinius gyvūnus.

Ne mažiau įdomi mediatekos lankytojams buvo ir laida „Stilius“.  Čia – pasakojimas apie Zitą ir Žilviną Užkuraičius, kurie patys susikūrė savo gyvensenos principus. Vegetarai, griežtai besilaikantys ajurvedos doktrinos, nevartoja ne tik mėsos, bet ir žuvies, kiaušinių, net ir grybų. Pašnekovai prisimena, kodėl nustojo valgyti tikrą mėsą ir itin žiauriai kalba apie didžiosios visuomenės dalies vartojamus produktus.

Kita laidos herojė – Virginija Vitkienė – menotyros daktarė, visuomenėje geriau žinoma kaip Kauno bienalės vadovė, idėjų generatorė ir atkakli moteris. Ji nė kiek nesistebi girdėdama dvejones dėl šiuolaikinio meno vertinimų. 

Laidos „Gyvenimas“ siužetai taip pat sudomino žiūrovus. Laidoje aktorius Valentinas Masalskis sako, kad nesijaučia esantis toks įdomus, jog galėtų dirbti televizijoje, o ir kolegų, kurie tai daro, jis nesupranta. Jo įsitikinimu, aktoriumi, kuris juokina žydruosiuose ekranuose, o vakare vaidina Hamletą, žiūrovas netiki.

Antras reportažas – balto smėlio paplūdimiai, skalaujami žydrų Indijos vandenyno bangų, egzotinė augmenija ir aplink vaikštinėjantys egzotiški gyvūnai. Tai – vienas iš egzotinio Zanzibaro veidų, sutinkančių atvykėlius, tačiau Tanzanijai priklausanti sala gali atgręžti ir kitą savo pusę. Įdomu ir tai, kad čia gimė ir augo britų roko grupės „Queen“ dainų autorius, vokalistas ir pianistas – Freddie Mercury.

Mediatekos lankytų dėmesį patraukė ir išskirtinė lietuvio Mariaus Beniušio istorija laidoje „Emigrantai“. Išgelbėjęs žmogui gyvybę, vyras tapo didvyriu, apie jį rašė laikraščiai, rodė televizijos, o darbdaviai nuo lietuvio nusisuko. „Tai buvo grupuočių karas, į kurį mes įsikišome“, – laidoje „Emigrantai“ pasakojo lietuvis. 

Didžiausias intelektinis žaidimas „Auksinis protas“ taip pat nepraranda susidomėjimo. Šį kartą čia – ir gladiatorių kovos, ir bado žaidynės, ir auksas, ir protas. Taip šmaikštavo žaidimo vedėjai Andrius Tapinas ir Arūnas Valinskas, sveikindamiesi su šio sezono penkioliktojo žaidimo dalyviais ir svečiais bei šimtais tūkstančių televizijos žiūrovų – laidos gerbėjų.

1.      „Labas rytas, Lietuva“

2. „Stilius“

3.      „Emigrantai“

4.      „Gyvenimas“

5.      „Auksinis protas“