Tavo LRT

2015.12.16 12:04

LRT rodys Valstybės atkūrimo 100-mečiui sukurtą dokumentiką

LRT.lt2015.12.16 12:04

Jau ateinantį sezoną, 2016-ųjų rudenį, LRT TELEVIZIJA žiūrovams pradės rodyti specialiai Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui sukurtus dokumentinius filmus. Apie tai buvo pranešta LRT tarybos posėdyje.

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis pristatė neseniai pasibaigusį LRT administracijos skelbtą konkursą tokiems filmams įsigyti. Specialiai sukurti žinomų kūrėjų ir prodiuserinių kompanijų dokumentiniai filmai bus rodomi ir visus 2017 metus, iki pat Lietuvos valstybės Nepriklausomybės 100-mečio sukakties. LRT taryba bendru sutarimu pritarė konkurso rezultatams.

Posėdyje aptarta ir regionų tema – kaip ji atsispindi LRT radijo ir televizijos programose. Administracija LRT tarybai pristatė ataskaitą, kurioje išvardinti svarbiausi gyvenimą regionuose nušviečiantys eterio elementai. Apie regionų problemas ir kultūrinį gyvenimą nuolat praneša ne tik radijo ar televizijos naujienų laidos, turinčios regionų korespondentų tinklą, bet ir daugelis kultūros, pramoginių laidų.

Siekiant puoselėti Lietuvos etnografinių regionų savitumą, pabrėžti regionų istorinę ir kultūrinę svarbą, taip pat formuoti palankią viešąją nuomonę, LRT TELEVIZIJA rengia tokius laidų ciklus: „Misija: Vilnija“, „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“, „Mūsų miesteliai“, „Duokim garo“, „Gimtoji žemė“. LRT KULTŪRA transliuoja laidas „Kelias namo“, „Atspindžiai“, „7 Kauno dienos“ ir t.t.

Vien Rytų Lietuvos problemoms nušviesti TV naujienų tarnyba žinių programose per 2015-uosius metus parengė per 30 reportažų apie tautinių bendrijų švietimą, kultūrą, socialinius ir verslo klausimus iš Šalčininkų, Zarasų, Visagino, Eišiškių, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų, Trakų, Širvintų rajonų.

LRT RADIJAS apie regionus nuolat informuoja aktualijų laidose „Ryto garsai“, „Lietuvos diena“, „60 minučių“. Lietuvos regionuose parengtos temos sudaro laidos „Gimtoji žemė“ pagrindą. Specialią nuolatinę kultūriniam regionų gyvenimui skirtą rubriką „Iš visos Lietuvos“ turi radijo programos LRT KLASIKA laida „Ryto allegro“.

LRT taryba posėdyje pritarė LRT 2016-ųjų pajamų ir išlaidų sąmatos projektui.

Kitas LRT tarybos posėdis įvyks sausio 19 dieną.