Tavo LRT

2015.12.15 08:54

Premjeras: pabėgėlių integracijos esmė – ne išmoka

Integracijos esmė yra ne išmokos, o darbo vietos, kuo trumpesnis buvimas Ruklos pabėgėlių priėmimo centre ir kiti aspektai, LRT RADIJUI tvirtina ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis priduria, kad vis dėlto parama nuo karo bėgantiems žmonėms turėtų būti tokia, kad jiems nebūtų sukurtos šiltnamio sąlygos.

„Parama pabėgėliams, manau, turi būti tokia, kad jie galėtų integruotis į visuomenę, tačiau nereikia kurti šiltnamio sąlygų ir priešinti visuomenės. Integracijos esmė ne išmokos, o darbo vietos, kuo trumpesnis buvimas Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, savivaldybių bendradarbiavimas, vaikų integracija į švietimo sistemą, lietuvių kalbos mokymas“, – teigia premjeras.

A. Butkevičiaus nuomone, integracijai didelės įtakos turės visuomenės geranoriškumas ir atjauta, priimant nuo karo pabėgusius žmones. „Manau, kad žodis „integracija“ reiškia, jog jie turi tapti mūsų visuomenės nariais, o ne gyventi specialiai sukurtose vietose. Kalbant dėl išmokos dydžio, tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo ir nustatė tokio dydžio išmoką. Manau, kad ministerija turi stebėti procesą, kaip pabėgėliai integruojasi“, – įsitikinęs ministras pirmininkas.

Jo teigimu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turėtų prižiūrėti, kaip pabėgėliai pasiruošę integruotis į mūsų darbo rinką, kaip jie mokosi lietuvių kalbos ir kaip jų vaikai nusiteikę mokytis. „Jeigu integravimas vyks labai greitai, manau, ir tų išmokų dydis bus pakankamas“, – sako A. Butkevičius.

Nors skelbiama, kad Graikija Lietuvai gali pasiūlyti dar daugiau pabėgėlių, nei buvo sutarta, nes jų srautai tebeplūsta, premjeras akcentuoja, kad Lietuva sutiko priimti 1105 pabėgėlius, o galimybė priimti didesnį skaičių žmonių Vyriausybėje nėra apsvarstyta.

 „Šį klausimą esame svarstę mūsų koalicijos politinėje taryboje. Joje buvo priimtas sprendimas, kad didesnės kvotos tikrai nepriimsime. Aiškiai pasiūlėme, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų kitomis priemonėmis spręsti šią problemą: ES išorinių sienų sustiprinimas, gal net bendros ES pasienio tarnybos sukūrimas. Apie papildomo migrantų skaičiaus priėmimą Lietuvoje tikrai nėra jokios kalbos“, – pabrėžia Vyriausybės vadovas.