Naujienų srautas

Tavo LRT2015.12.14 07:05

Istorinis „LitPol Link“ ir „NordBalt“ įjungimas – per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt

LRT.lt 2015.12.14 07:05

Pirmadienį Lietuvos ir kaimyninių valstybių vadovai simboliškai įjungs tarptautines „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungtis. Įvykį, žymintį naują energetikos erą, įtvirtinantį Lietuvą Europos elektros erdvėje, nuo 14 val. stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.

Iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose dalyvaus prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, energetikos ministras Rokas Masiulis, Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis, Latvijos ir Estijos ministrai pirmininkai, Lenkijos vicepremjeras, Švedijos energetikos ministras bei projektus įgyvendinusių Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatorių vadovai.

Tarptautinių jungčių įjungimą į Lietuvos elektros sistemą Vilniuje taip pat paminės prie europinės reikšmės projektų prisidėjusių Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos valdžios institucijų, ES valstybių bei JAV diplomatinių atstovybių atstovai. 

Naujoji 500 MW elektros jungtis „LitPol Link“ pirmą kartą istorijoje sujungia Lietuvos bei Lenkijos elektros sistemas ir sudaro sąlygas elektrai tekėti iš Vakarų į Baltijos šalis, ir atvirkščiai. Projektą nuo 2008 metų įgyvendino Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir PSE.

Elektros kabelis „NordBalt“ tarp Lietuvos ir Švedijos yra viena ilgiausių povandeninių jungčių pasaulyje. Projektą kartu įgyvendina Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska kraftnät“. 

Abi jungtys yra Baltijos jūros regiono valstybių energijos rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Pagal šį planą, sukūrus tinkamą energetikos infrastruktūrą Baltijos jūros regione, tolimesnis žingsnis būtų Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą