Tavo LRT

2015.12.15 14:24

Klausiate – atsakome. Ar įmanoma susipažinti su teisėjų darbu savanoriaujant?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.12.15 14:24

Teismai visada laukia motyvuotų studentų, kurie ne tik įgyja reikalingų žinių, bet ir prisideda prie darbuotojų užduočių vykdymo. O norintys susipažinti su teismų veikla studentai turi keletą galimybių: savanoriauti arba dalyvauti projekte „Diena su teisėju“. Taip sako Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus.

Teisės bakalauro studijų programos studentė Kristina domisi teismų veikla. „Kitais metais rudenį mano studijų programoje nėra numatyta atlikti praktiką, kaip anksčiau. Tad norėčiau paklausti, ar yra galimybė pažinti teisėjų, teismų darbą savanoriaujant ar dalyvaujant kituose projektuose?“ – teiraujasi ji.

Aukščiausiojo Teismo pirmininko teigimu, teismai visuomet laukia motyvuotų ir darbščių studentų, kurie ne tik patys įgyja žinių apie teisėjų darbą, bet ir padeda teismų darbuotojams vykdyti jų užduotis. Su teismų veikla studentai gali susipažinti keliais būdais.

„Šiuo metu teismuose kuriamas savanorių tinklas, o kitais metais atsiras dar daugiau galimybių teismuose savanoriauti, t.y., padėti nukentėjusiems, liudytojams suvokti, kas vyksta teisme, nugalėti psichologinę baimę“, – pasakoja R. Norkus.

Anot specialisto, kitą rudenį numatoma tęsti sėkmingą projektą „Diena su teisėju“. Ji suteikia galimybę studentui teisme praleisti vieną dieną, pamatyti teisėjo ir teismo darbą iš arti.

„Aš pats dalyvavau šį rudenį vykusiame projekte. Studentės visą dieną ne tik stebėjo, kaip ruošiamasi bylų nagrinėjimui, bet ir dalyvavo įvairiuose renginiuose – pvz., iškilmingoje teisėjų priesaikos ceremonijoje. O visus, besidominčius teismų veikla, mes skatiname atvykti stebėti teismo posėdžius, nes didžioji dauguma teismo procesų yra vieši“, – teigia Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.