Tavo LRT

2015.12.14 17:20

Klausiate – atsakome. Kodėl per LRT RADIJĄ kartojami tie patys žinių pranešimai?

LRT RADIJO žinių pranešimai yra nuolat kartojami, nes būtent tokia yra radijo logika. Siekiama, kad svarbiausią informaciją išgirstų kuo daugiau klausytojų nepriklausomai nuo to, kada jie įsijungia radiją. Taip sako LRT RADIJO žinių vedėjas Edvardas Kubilius.

LRT RADIJO klausytojas domisi žinių pranešimais. „Pastebėjau, kad žinios nuo ankstyvo ryto iki pat vakaro yra kartojamos. Kodėl nekeičiate jų naujomis, ir kartojate tas pačias?“ – klausia jis.

Žinių vedėjo E. Kubiliaus teigimu, tie patys pranešimai yra nuolat kartojami, nes siekiama, kad svarbiausią informaciją išgirstų kuo daugiau klausytojų, nepriklausomai nuo to, kada jie įsijungia radiją.

„O jei kalbame apie ryto žinias, tai norėčiau išskirti 7 val. ir 8 val. žinias, nes būtent jose skelbiame tik pačią svarbiausią informaciją apie tai, kas įvyko praėjusią naktį, vyksta šiuo metu ar dar įvyks šiandien. O po 9 val. auditorija vėl smarkiai pasikeičia, radiją įsijungia kiti klausytojai, be to, padaugėja įvykių, todėl dažniausiai žinios yra atnaujinamos iš esmės“, – pasakoja E. Kubilius.

Taip pat radijuje yra „kertinės“ žinios, kurios transliuojamos 12 val., 18 val. ir 22 val. Šiose žiniose informacija kartojasi, bet yra pateikiama apibendrintai.

„Tikslas yra labai paprastas. Klausytojas radijo galbūt negirdėjo visą pusdienį, tačiau, įsijungęs 12 val. ar 18 val. žinias, išgirs viską, ką būtina žinoti nuo pat ryto iki tada, kai transliuojama žinių laida“, – kalba E. Kubilius.

Anot žinių vedėjo, savaitgalį situacija yra kiek kitokia. Tomis dienomis Lietuvoje kartais nieko nevyksta arba vyksta labai mažai. Žinios transliuojamos kas pusvalandį, todėl natūralu, kad tam tikromis valandomis svarbiausia informacija yra kartojama, tačiau nebūna taip, kad tas pats pranešimas būtų skelbiamas visą dieną nuo pat ryto.

„Reikėtų nepamiršti, kad yra ir rezonansinių įvykių ar temų, kurios aptarinėjamos kiekvieną dieną. Pvz., konfliktas Rytų Ukrainoje, kuris vienaip ar kitaip pateikiamas kasdien jau pusantrų metų. Bet tai nereiškia, kad informacija yra neatnaujinama“, – tikina LRT RADIJO darbuotojas.