Tavo LRT

2015.12.10 15:53

Laidoje „Skambantys pasauliai su N. Kazlaus“ – išskirtinis M. Caballe interviu

LRT.lt 2015.12.10 15:53

Gruodžio 14 d. LRT KULTŪROS žiūrovų laukia išskirtinis reginys – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ svečiuosis XX a. operos legenda, per šimtą vaidmenų garsiausiuose pasaulio teatruose sukūrusi Montserrat Caballe.  

Vienintelis išskirtinis interviu Lietuvai, nufilmuotas dar vasarį Barselonoje, bus parodytas ypatinga proga: šiomis dienomis Vilniuje kartu su primadonos dukra Montserrat Marti koncertuos Lietuvos operos žvaigždė, laidos autorė N. Kazlaus.

„Su M. Caballe susipažinau 2000-aisiais Andoroje vykusiuose jos meistriškumo kursuose. Iškart po to ji mane pakvietė dainuoti kartu Vokietijoje, Ispanijoje, Rusijoje. Mūsų bendradarbiavimas ir draugystė tęsiasi jau 15 metų“, – sako N. Kazlaus.

N. Kazlaus – vienintelė su M. Caballe dainavusi lietuvė ir paskutinė jos partnerė moteris operos scenoje.

„Įdomu, kad 2001-aisiais M. Caballe mane kalbino ARTE televizijos laidoje „M. Caballe pristato rytdienos žvaigždes“, o šiais metais aš ją kalbinau savo laidai. Nuostabu tai, kad interviu įrašytas per mano gimtadienį, vasario 13 dieną!“ – pasakoja laidos vedėja.

Didžiąją sceną šiandien jau palikusi operos deivė pokalbyje su N. Kazlaus prisipažins: „Jei dabar pradėčiau savo karjerą, nepadaryčiau jos. Nes buvau stambesnė, kai pradėjau dainuoti. Šiandien tai būtų neįmanoma. [...] Šiais laikais norima liesų žmonių, sakyčiau, kaip televizijoje ar kine. Tuo remdamiesi, daugelis nūdienos režisierių mano, kad tai – būdas kurti teatrą, tik palydimą muzikos. Jie negalvoja statyti tikros operos. Deja, daugelis režisierių šiais laikais taip mąsto“, – įsitikinusi M. Caballe.

Vaikystėje skurdą kentusi, pilietinį karą išgyvenusi Ispanijos dainininkė garsėja ir atjauta, humanitariniais projektais. Kelis dešimtmečius ji dirbo UNESCO geros valios ambasadore.

Atviras primadonos interviu –  pirmadienį, gruodžio 14 d., 21 val. laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Antroji interviu dalis – gruodžio 28 d. 21 val.

Gruodžio 21 d. LRT KULTŪRA transliuos bendrą Montserrat Caballe ir Nomedos Kazlaus koncertą iš garsiosios salės „Gostinyj Dvor“ Maskvoje (2000 m.)