Tavo LRT

2015.12.09 12:03

V. Masalskis: visą gyvenimą turi save gaudyti ir saugotis žvaigždžių ligos

LRT.lt 2015.12.09 12:03

Aktorius Valentinas Masalskis – vienas iš teatro ir kino grandų, kurio kūryba žavisi daugelis. Dar 1981-aisiais Lietuvos televizijos eteryje pasirodžius režisieriaus Broniaus Talačkos serialui „Raudonmedžio rojus“, jame pagrindinį vaidmenį atlikusį V. Masalskį užgriuvo populiarumas, kurio jis įnirtingai kratėsi.  

„Nuolat girdint pagyras labai sunku nesusirgti žvaigždžių liga. Pamenu, kartą užlipau ant scenos ir galvoju: jūs visi turite džiaugtis, kad aš čia vaidinu. Ir tada supratau, koks neteisus esu. Deja, skiepas nuo šios ligos neišgydo – turi visą gyvenimą save gaudyti ir saugotis“, –  LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ kūrėjams atvirai prisipažino legendinis aktorius. 

Taip pat, kaip populiarumas, jį lydėjo ir alkoholis. Po spektaklių, vis dar išgyvendamas savo herojų aistras, V. Masalskis atsipalaidavimo ieškojo butelyje. Ilgainiui alkoholis tapo didžiule bėda. Labiausiai, anot aktoriaus, kentėjo jo artimiausi žmonės – žmona ir sūnus. Atsisakyti stikliuko neprivertė net sunki avarija, kai V. Masalskis sėdo prie vairo išgėręs ir užmigo. 

Nuo smūgio atsibudusiam vyrui gydytojai nieko gero nežadėjo – jis buvo paralyžiuotas. Tačiau šiandien garsus aktorius neberagauja net alaus. 

Jau trečiadienį 19.30 val. LRT laidoje „Gyvenimas“ V. Masalskis atvirai papasakos apie svaiginančius pakilimus, pražūtingus nuopuolius ir tai, kas privertė kardinaliai pakeisti gyvenimą.