Tavo LRT

2015.12.10 08:38

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – kaip numesti svorio, neatsisakant saldumynų, ir sveikų plaukų paslaptys

LRT.lt2015.12.10 08:38

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“. Čia gydytoja trichologė Gitana Šabūnienė pasakoja, kaip atpažinti plaukų būklę. Plaukų sausėjimas, žvilgesio praradimas, greitesnis riebalavimasis, pleiskanų atsiradimas ir sulėtėjęs augimas – visi šie požymiai rodo, kad plaukai nebėra sveiki“, – tikina gydytoja.G. Šabūnienės teigimu, kiekvieno žmogaus galvoje vidutiniškai yra nuo 250 iki 300 tūkst. plaukų folikulų. Jei per dieną išslenka daugiau nei 100 plaukų, tai – suaktyvėjusio slinkimo požymis.

Antroji laidos tema sudomins norinčius sulieknėti. Tai daryti, gydytojo Alvydo Unikausko teigimu, galima ir neatsisakant saldumynų. „Trys dalykai, kurių būtina vengti ar kurių vartojimą visiškai sumažinti, – cukrus, miltai ir hidrinti riebalai. Taip pat siūlyčiau atsisakyti rafinuoto aliejaus. O tie žmonės, kurie negali atsisakyti saldumynų, įprastus saldainius turėtų pakeisti sveikesniais skanėstais“, – sako gydytojas.

Daug peržiūrų sulaukė laida „Labas rytas, Lietuva“. Čia lankėsi DELFI.lt žurnalistas Artūras Morozovas ir Mindaugas Bajarūnas, kurie stebėjo pabėgėlių gyvenimą iš arti ir pasakojo, kaip pakito jų požiūris į situaciją Europoje. Studijos viešnia – Jurga Šeduikytė – pasakojo apie albumo pristatymo koncertus. Eksperto skiltyje – teisininko komentaras aktualiais darbo teisės klausimais, nepamiršta ir ryto mankšta. Laidos žurnalistai susitiko su smuikininku, kuris kuria melodijas vien iš žvilgsnio į žmogų. 

Didelio mediatekos lankytojų susidomėjimo sulaukė laida „Mūsų gyvūnai“, kuri šįkart supažindino su vienais gražiausių, pavojingiausių ir rečiausių pasaulio gyvūnų – Amūro tigrais. Šių gyvūnų žemėje liko vos 300, o trys iš jų gyvena Lietuvos zoologijos sode.

Šioje laidoje taip pat pasakojama apie Kornvalio rekso veislės kates, turinčias šuns charakterio savybių ir lengvai išmokstančias įvairiausių triukų. Dar viena laidos tema – aukščiausiu intelektu tarp graužikų pasižymintys nedideli gyvūnėliai degu. Žmonės juos pamėgę laikyti namuose, nes šie gyvūnai lengvai prisijaukinami.

Dažnai mediatekoje žiūrėta ir laida „Didžioji Lietuva. Lietuvių kalbos istorija“, kurioje – pasakojimas apie Salaspilio mūšį. Viename garsiausių mūšių viso pasaulio karybos istorijoje nedidelė Abiejų Tautų Respublikos (ATR) kariuomenė sutriuškino triskart didesnę švedų armiją. Tačiau, kad pasiektų šią pergalę, ATR karvedys Jonas Karolis Chodkevičius turėjo pardavinėti asmeninius sidabrinius šaukštus ir pasitelkti visą savo išmonę. Taip sako Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto istorikė doc. dr. Genutė Kirkienė. Lietuvių kariuomenė buvo net tris kartus mažesnė už švedų, tad J. K. Chodkevičiui teko naudotis labai gudriomis taktikomis.

Mediatekos lankytojų jau pamėgta laida „Stilius“ nukelia i kino pasaulį. Ligos, mirtis, senelių namai – tokias temas pasirinko „Edeno sodų“ režisierius Algimantas Puipa. Filmo aktorės Nijolė Narmontaitė ir Janina Lapinskaitė patirtis filmavimo aikštelėje sieja ir su kasdieniais išgyvenimais ir mano, kad šios temos – tikrai reikalingos. 

Antrasis pasakojimas apie Šarūną Bartą – režisierių, kurio vardą žino Lietuva ir itin myli Prancūzija bei kiti kraštai, vertinantys „art house“ kiną ir egzistencijos analizę. Režisierius neslepia, kad kuria tai, ką junta ir išgyvena, o tam, kad pavyktų baigti pradėtus darbus, kartais tenka griebtis ir drastiškų priemonių. 

1. „Klauskite daktaro“ 

2. „Labas rytas, Lietuva“

3. „Mūsų gyvūnai“

4. „Didžioji Lietuva. Lietuvių kalbos istorija“

5. „Stilius“