Tavo LRT

2015.12.09 09:20

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – kasdienės aktualijos laidoje „Laba diena, Lietuva“

LRT.lt2015.12.09 09:20

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė aktualijų laida „Laba diena, Lietuva“. Į Malį planuojama siųsti 40 Lietuvos karių – apie tai pokalbis studijoje su žinomu dainininku Viktoru Diawara. Kita tema – Rusijos ir Turkijos šaltasis karas, bei galimybės Turkijai užblokuoti svarbų Bosforo sąsiaurį. Be to, kiek tiesos teiginiuose, kad Turkija iš „Islamo valstybė“ parsigabeno naftos? Alytus be geležinkelio – Alytus be ateities? LRT TELEVIZIJOS žurnalistai aiškinasi, kam miestui geležinkelis. Kai kuriuose Europos šalyse nuo kitų metų bankai ims mokestį už saugojamus pinigus, apie tai studijoje – Nerijus Mačiulis. Taip pat – sveikatos temos bei receptai. 

Kaip visada, daug dėmesio sulaukė laida „Klauskite daktaro“. Pirmoji laidos tema – glaukoma. Prasidėjus šiai neišgydomai akių ligai jokie simptomai nejuntami. Kasmet Lietuvoje glaukoma suserga apie 10 000 suaugusiųjų, o 85 proc. sergančiųjų apie šią ligą net neįtaria. Tačiau, gydytojo Alvydo Unikausko teigimu, ją diagnozuoti galima visiškai paprastu būdu namuose. 

Toliau laidos vedėjai bei svečiai kalba apie avižas  – pačią vertingiausią grūdinę kultūrą. Jose tobulai pasiskirstę angliavandeniai, baltymai, riebalai ir skaidulos. Tačiau avižos lenkia visas kitas kultūras ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir ypač naudingomis medžiagomis odos grožiui ir sveikatai.

Nemažai žiūrovų peržiūrų sulaukė laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“. Čia ir vėl nagrinėtos kelios temos. Pirma jų – neretos avarijos, kurių priežastimi tampa prastas matomumas. Blogėjant oro sąlygoms ir sutemus, vis sunkiau tampa pastebėti neapšviestus automobilius ir pėsčiuosius. Kodėl net ir šviesoje kartais nematome kitų eismo dalyvių? Kodėl svarbūs įjungti žibintai ir ką lemia automobilio spalva?

Eismo dalyvių matomumas priklauso ne tik nuo techninių aplinkybių, bet ir nuo psichologinių veiksnių. Ekspertai pastebi, kad pervertinti savo matymo gebėjimus yra linkę ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji.

Kita tema – ką darytumėte, jei nutrūktų variklio diržas ir automobilis staiga sustotų? Daugelis bandytų užvesti variklį ir keliauti toliau. Pasak ekspertų, tai – pagrindinė vairuotojų klaida. Visiškai sugadintas variklis – tik viena iš galimų pasekmių. Kokių nuostolių galite patirti, jei neatkreipsite dėmesio į pagrindinio variklio diržo ir grandinės būklę?

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ žiūrovus sudomino pokalbis su buvusiu Viešojo saugumo tarnybos vadovu Sergejumi Madalovu. Buvęs tarnybos vadas savo pareigūnais tiki ir sako, kad jie – elitas, pasiruošęs tarnauti Tėvynei. S. Madalovo teigimu, jis žino tik vieną atvejį apie galimai nelojalumą Lietuvai rodantį pareigūno elgesį. 

LRT mediatekos lankytojus visuomet patraukia neeilinės laidos „Emigrantai“ istorijos. Ponia Jūratė skaičiuoja jau 21 emigracijos metus. Vienoje laimingiausių, tačiau kartu ir darganiausių šalių, Danijoje, lietuvė sukūrė šeimą, turi jaukius namus ir aukštą  postą, apie emigrantės pasiekimus rašo net vietos laikraščiai. Tačiau, moters pasakojimu, ne viskas klostėsi taip sklandžiai.

1.      „Laba diena, Lietuva“

2. „Klauskite daktaro“

3. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

4. „Dėmėsio centre“

5. „Emigrantai“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt