Naujienų srautas

Tavo LRT2015.12.08 09:24

Aktorė D. Karaliūtė: režisierius R. Banionis – reiklus mokytojas

LRT.lt 2015.12.08 09:24

„Raimundas Banionis – reiklus režisierius, visada turintis pastabų ir pamokymų. Darbas su juo seriale „Pavojingi jausmai“ – puiki mokykla, mobilizuojanti ir priverčianti atsakingai rengtis filmavimams, kartu atverianti galimybes man, kaip aktorei“, – sako Dovilė Karaliūtė, neseniai papildžiusi žiūrovų pamėgto LRT serialo aktorių gretas.

„Pavojingų jausmų“ režisierius už komplimentus nelieka skolingas. R. Banionio  nuomone, Dovilė Karaliūtė yra verta atskirų pagyrų dėl daugelio dalykų – talento, atsakomybės, kruopštumo. Pasak režisieriaus, ryškų ir audringą herojės Gerdos charakterį „Pavojinguose jausmuose“ D. Karaliūtė papildo savo neišsenkančiu gyvybingumu. Rengdamasi filmavimams ji atidžiai analizuoja vaidmenį, visuomet puikiai moka tekstą, o tai leidžia maksimaliai tiksliai įkūnyti heroję.

Raimundas Banionis, kurio režisūriniais ir pedagoginiais sugebėjimais yra įsitikinusi ne tik Lietuvos publika (vienas naujausių režisieriaus darbų – J. Miltinio teatre pastatytas spektaklis „Rūkas virš slėnių“), bet ir užsienio auditorija, sako esąs patenkintas „Pavojingais jausmais“. Pasak režisieriaus, tai labai įdomus kūrinys, turintis novatorišką struktūrą: jis susideda iš atskirų novelių, kurios režisuojant sujungiamos į vientisą kūrinį – serialą.

„Pavojingų jausmų“ siužeto linijos vingiuoja nuo sudėtingų paprastų bei aukštuomenės žmonių santykių ir likimų iki visai kasdieniškų, tiesiog buitiškų situacijų. Seriale glaudžiai susipynę patys nuoširdžiausi jausmai su niekšingomis savanaudžių herojų užmačiomis. Pagrindinė serialo herojė žurnalistė Gerda (akt. D. Karaliūtė) vykdydama žiniasklaidos magnato Fredo (akt. Mykolas Vildžiūnas) užduotį, nejučia atskleidžia visai netikėtų, aristokratais vadinamų fon Garchenų šeimos paslapčių. Kas nugalės: žurnalistės tiesos ieškojimas, ar nuoširdus tikėjimas draugyste?

Kita serialo herojų barikadų pusė – Nora, įkūnijanti cinišką materializmo pasaulį, savęs ieškojimuose taip pat atras dar pačiai nepažintų savo sielos kertelių. Ar pavyks užkietėjusiai miestietei išvysti ir pajusti gamtoje esančios harmonijos dvelksmą?

Režisierius atkreipė dėmesį, kad atskiros šio projekto novelės seriale leidžia varijuoti aktorių kaita ir personažais. Nuo pat pradžių seriale vaidina aktoriai Dalius Mertinas, Marius Repšys, o netrukus „Pavojinguose jausmuose" išvysime ir dar du puikiai Lietuvos žiūrovams pažįstamus aktorius – Larisą Kalpokaitę bei Rimantą Bagdzevičių.

„Pavojingi jausmai“  per LRT TELEVIZIJĄ –  jau nauju laiku: sekmadieniais 22.45 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą