Tavo LRT

2015.12.03 12:44

Prezidentė: statutiniai pareigūnai turi užtikrinti valstybės saugumą, o ne rengti televizijos spektaklius

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.03 12:44

Prezidentė teigia, kad Viešojo saugumo tarnyboje pirmiausia turi būti atliktas auditas ir tik tada sprendžiama, ką daryti toliau.

LRT RADIJUI Dalia Grybauskaitė sako, kad, jei būtų patvirtinti faktai, jog šioje tarnyboje dirba Lietuvai nelojalūs asmenys, tuomet visos atsakingos tarnybos turėtų imtis joms priskirtų darbų. Ji taip pat kritikuoja Viešojo saugumo tarnybos vadovą Ričardą Pocių, kad jis problemas sprendžia tik žiniasklaidoje ir stebisi, kodėl per metus į šią padėtį nereagavo vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Auditas yra būtinas visose struktūrose, jei randama pažeidimų, neefektyvaus pinigų naudojimo. Reikia taisyti padėtį. Pirmiausia turime žinoti faktus, ar tikrai yra nelojalių valstybei asmenų. Jeigu yra, labai keista, kad jau beveik pusę metų dirbantis VST vadas sugeba kovoti arba valyti sistemą tik televizijos ekranuose. Ką gi jis veikė tuos šešis mėnesius? Jis – tiesiogiai pavaldus vidaus reikalų ministrui, tad ką gi veikė ministras, visus metus jau dirbantis šioje sistemoje?

Aš nenorėčiau, kad būtų mėginama organizuoti raganų medžioklę neturint įrodymų dėl vienų ar kitų žmonių lojalumo valstybei. Jei tokių yra, būtina, kad visos institucijos dirbtų savo tiesioginį darbą. O statutiniai pareigūnai turi dirbti ir sąžiningai, ir dorai. Ir užtikrinti valstybės saugumą, o ne vaikščioti ir rengti televizijos spektaklius“, – sako D. Grybauskaitė.