Tavo LRT

2015.12.03 14:34

Pirmieji iškilmingi neįgaliųjų apdovanojimai – ketvirtadienį per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt

LRT.lt 2015.12.03 14:34

Besirengiant gražiausioms metų šventėms, pirmąkart surengti iškilmingi neįgaliųjų apdovanojimai „Griaunantys sienas“. Tarptautinę neįgaliųjų dieną, gruodžio 3-ąją, 19 val. juos transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.

Iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti apdovanojimai daugiausiai sporto ir meno srityse pasiekusiems neįgaliesiems, draugiškiausiai neįgaliųjų bendruomenei, neįgaliesiems palankias darbo sąlygas sukūrusiems verslininkams, taip pat už savanorystę.

„Tai – pagarbos ir žmogiškumo valandos, per kurias nenustojama žavėtis vieni kitais, juk už kiekvieno – žygdarbis“, – apie renginį sako viena iš jo vedėjų Edita Mildažytė.

Apdovanojimus organizuoja ir remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. „Džiaugiuosi, jog galime pagerbti žmones su negalia, kurių daugelis yra kuriantys, įveikiantys iškilusias kliūtis, siekiantys daugiau, nei turi šiandien, ir trokštantys įprasminti savo gyvenimus. Matydami tokius įkvepiančius pavyzdžius, mes dar kartą susimąstome, jog mūsų sėkmė yra mūsų pačių rankose“, – tikina ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Griaunantys sienas“ žiūrovams pristatys aktyviai į socialinį gyvenimą įsitraukusius neįgaliuosius, socialiai atsakingus verslininkus, meno vadovus. Šventės dalyvius sveikins žinomi politikos, kultūros, švietimo ir sporto pasaulio atstovai.

Neįgaliesiems scenoje kūrinius dovanos Liepa Mondeikaitė, Irena Starošaitė, Vytautas Šiškauskas, Stanislovo Stavickio-Stano vadovaujamas Lietuvos aklųjų choras „Feniksas“, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro „Imituojamos dainos“ kolektyvas, kiti atlikėjai.

Apdovanojimų ceremonija bus transliuojama su vertimu į gestų kalbą. Koncertą ves Edita Mildažytė ir Marijus Žiedas.