Tavo LRT

2015.12.01 12:30

Premjeras: „Vilniaus energijos“ manipuliacijos kainomis turi baigtis

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.12.01 12:30

„Vilniaus energija“ metus baigia taip pat, kaip pradėjo, – keistomis kainų manipuliacijomis perkant kurą, apie ketvirtadaliu didėsiančias šildymo kainas sostinėje LRT RADIJUI sako premjeras Algirdas Butkevičius. „Manau, kad tos manipuliacijos šiais metais baigiasi, nes vyriausybės pateiktam įstatymui dėl SGD terminalo pakeitimų Seime buvo pritarta ir nuo ateinančių metų visos galimybės manipuliuoti panaikintos, taigi situacija nesikartos“, – teigia A. Butkevičius.

Premjero teigimu, „Vilniaus energijos“ elgesys yra nekorektiškas – metų pradžioje bendrovė delsė sudaryti sutartį dėl pigesnių dujų pirkimo, daugiau nei mėnesį dujos buvo perkamos brangiau. O  vėliau paaiškėjo, kad už biokurą, perkamą iš susijusios bendrovės „Bionovus“, irgi buvo mokama išpūsta kaina – 1,5 karto didesnė nei biržoje.

„Žinoma, spalio ir lapkričio mėnesį kaina buvo sumažinta, nes dujų suvartojimas iš SGD terminalo spalio mėnesį buvo sumažintas, o gruodį tą kiekį jie padidino.  [...] Palyginę šių metų gruodį su praėjusių metų gruodžiu, pamatysime, kad šiemet kaina mažesnė 2,3 proc. Bet, panagrinėjus, kaip vyko kuro sunaudojimo planavimas, galima pasakyti, kad rugsėjį šilumos kaina, palyginti su 2014 m. rugsėju, sumažėjo 11 proc., spalį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, – 22,5 proc., o  lapkritį – 25,8 proc.“, – vardija A. Butkevičius.

Paklaustas, ar įmanoma situaciją išspręsti vartotojų naudai, nes „Vilniaus energijos“ tiekiamos šilumos brangimą kaip dar vieną manipuliaciją vertina ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras pabrėžia, kad šiuo metu atliekamas auditas. „Atlikus auditą, mes priimsime sprendimus. Taip, mes negalime leisti tokių netolygių planavimų ir kainų disproporcijos atskirais mėnesiais, nes visa tai paskui turi apmokėti eiliniai vartotojai“, – teigia A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt