Tavo LRT

2015.11.30 17:02

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – kosmetologės patarimai

LRT.lt 2015.11.30 17:02

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai mediatekos lankytojų dėmesio vėl sulaukė LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“. Joje kosmetologė Džamilia Vaickuvienė patarė, kaip nustatyti odos senėjimo tipą ir pasigaminti tinkamą kaukę veidui. Egzistuoja keturi skirtingi odos senėjimo tipai. Priklausomai nuo jų, odos deformacijos vyksta skirtingose veido zonose. O jei žmogui būdingi keli senėjimo tipai, su šiais procesais teks kovoti pasitelkiant ne vieną, o kelis metodus.

Dar viena žiūrovus sudominusi sveikatos tema – prakaitavimo savybių pakitimas. Anot gydytojo Alvydo Unikausko, prakaito pagausėjimas arba kvapo, spalvos pakitimas gali pranašauti įvairias ligas. Pvz., acetoną primenantis kvapas praneša apie cukrinį diabetą arba tuberkuliozę, o primenantis išsivadėjusį alų – apie limfmazgių infekciją.

Kita laidoje nagrinėta tema – sifilis, kuriuo sirgti gali ir kūdikis, ir vyresnio amžiaus žmogus, o dėl jo kilmės mokslininkai ginčijasi iki šiol. Sifilio latentinis periodas tęsiasi 3–4 savaites, jo metu ligos požymiai yra nepastebimi. Tad dažnai ši liga aptinkama atsitiktinai. Anot dermatovenerologo Naurio Grušausko, liga yra labai paslaptinga. Ją gydytojai dažnai vadina chameleonu, nes sifilis gali pamėgdžioti bet kokią kitą ligą.

Didelio mediatekos lankytojų susidomėjimo sulaukė laida „Mūsų gyvūnai“, kuri šįkart supažindino su vienais gražiausių, pavojingiausių ir rečiausių pasaulio gyvūnų – Amūro tigrais. Šių gyvūnų žemėje liko vos 300, o trys iš jų gyvena Lietuvos zoologijos sode.

Šioje laidoje taip pat pasakojama apie Kornvalio rekso veislės kates, turinčias šuns charakterio savybių ir lengvai išmokstančias įvairiausių triukų. Dar viena laidos tema – aukščiausiu intelektu tarp graužikų pasižymintys nedideli gyvūnėliai degu. Žmonės juos pamėgę laikyti namuose, nes šie gyvūnai lengvai prisijaukinami.

Daug kartų peržiūrėta LRT TELEVIZIJOS laida „Mokslo ekspresas“. Šįkart joje kalbama apie klimato pokyčius, sukeliančius vis stipresnių kataklizmų. Klimatologų teigimu, pasaulyje nutinka keistų meteorologinių reiškinių: katastrofiško stiprumo liūčių, spalvotų dulkių audrų, viesulų, neįprastose vietose susidariusių taifūnų ir pan.

Žiūrovų pamėgta laida „Emigrantai“ pradėjo pasakojimų seriją iš Danijos. Šįkart laidos herojais tapo iš Jonavos kilęs Arūnas, dirbantis morkų fabrike, ir šioje šalyje jau devynerius metus gyvenantis morkų fabriko viršininkas Tomas. Taip pat laidoje pasakojama apie Lietuvoje žinomų tėvų dukrą, gyvenančią Ispanijoje. Vytautė viena augina vaiką ir tuo pačiu kopia karjeros laiptais Barselonoje.

Susidomėjimo sulaukusi laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ šįkart pasakojo apie išmaniąsias automobilių sistemas. Šiuolaikinis automobilis turi daugybę papildomų funkcijų: automatinio parkavimo, saugaus atstumo palaikymo sistemas ir kt. Ekspertai įvertino, kada šie pagalbininkai yra iš tikrųjų labai reikalingi, o kada – kiša koją.

1. „Klauskite daktaro“

2. „Mūsų gyvūnai“

3. „Mokslo ekspresas“

4. „Emigrantai“

5. „Keliai. Mašinos. Žmonės“