Tavo LRT

2015.11.30 12:52

Klausiate – atsakome. Kur pradingo laidos „Sudie, XX amžiau“ ir „Likimai“?

Laida „Likimai“ į LRT RADIJO eterį vienokia ar kitokia forma ateityje dar gali sugrįžti, o laidos „Sudie, XX amžiau“ jau tikrai nebebus, tačiau geriausia XX amžiaus muzika vis tiek skambės – tik kitose laidose, sako LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė.

LRT RADIJO klausytoja Irena iš Šiaulių, paskambinusi nuomonių telefonu,  apgailestavo nebegirdinti dviejų laidų: „Labai norėčiau sužinoti, kur dingo Birutės Paškevičienės laida „Sudie, XX amžiau“ ir Viktoro Gerulaičio „Likimai“. Labai gaila, kad jų negirdžiu.“

Pasak LRT RADIJO programų direktorės G. Litvaitienės, V. Gerulaitis yra nusprendęs padaryti pertrauką, ir neatmestina galimybė, kad laida į eterį dar kažkada sugrįš.   

„Laida „Likimai“, kurią rengė V. Gerulaitis, buvo transliuojama LRT RADIJUJE ne vienerius metus. Prieš kelerius metus autorius nusprendė padaryti pertrauką, bet niekada negali žinoti, ar ši laida vienokia ar kitokia forma negrįš į mūsų eterį. Be to, tikimės, kad ateityje šios laidos archyvus bus galima surasti LRT mediatekoje“, – sako LRT RADIJO programų direktorė.

Laida „Sudie, XX amžiau“, kurią rengė B. Paškevičienė, buvo transliuota nuo 2001 metų, taigi, pasak G. Litvaitienės, LRT RADIJO atsisveikinimas su XX amžiumi truko gana ilgai.

„Tikimės, kad beveik viską ir pagrojome, kas buvo populiariausia, ir papasakojome. Laidos autorė taip pat nusprendė ieškoti naujų kūrybinių iššūkių. Tačiau XX amžiaus muzika vis tiek skambės mūsų eteryje. Pačios gražiausios dainos bus ir laidose „Žvaigždės žiūri į Žemę“, „Gera girdėti“.

Vietoje laidos „Sudie, XX amžiau“ dabar transliuojama laida „Pakartot“, kurią rengia jaunasis mūsų kolega Karolis Vyšniauskas. Ši laida skirta jaunų Lietuvos atlikėjų kūrybai, kurios negalima arba retai galima išgirsti kitose stotyse ir kuri anksčiau nelabai skambėjo ir mūsų stotyje“, – sako G. Litvaitienė.