Tavo LRT

2020.08.10 13:56

Kino gidas: turiningas laikas prie televizoriaus ekrano

LRT.lt2020.08.10 13:56

Vasarai bėgant į pabaigą, vakarus vis smagiau leisti prie televizijos ekranų. Kviečiame gerai įsitaisyti ir pasinerti į kinematografijos pasaulį. Šią savaitę LRT eteryje įdomių filmų ras tiek dramų, tiek komedijų, tiek romantikos išsiilgę žiūrovai.

Ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.

Ketvirtadienio vakare „Elito kino“ rubrikoje – tikras šedevras iš Prancūzijos. Drama „Dypanas“ Kanų kino festivalyje pelnė „Auksinę palmės šakelę“, taip pat buvo nominuotas britų BAFTA kino apdovanojimui ir 7 „Cezariams“.

Šri Lankoje vyksta pilietinis karas: viena iš šalies mažumų, tamilai, kovoja dėl nepriklausomybės. Dypanas buvo vienas iš kovotojų už laisvę, bet dabar yra priverstas bėgti iš krauju permirkusios šalies ir ieškoti prieglobsčio Prancūzijoje. Kartu iškeliauja ir nepažįstama jauna moteris bei devynmetė mergaitė. Atšiauriame Paryžiaus priemiesčio daugiabutyje vienas kitam jie tampa vieninteliu paguodos šaltiniu ir šeima. Šią išskirtinio dėmesio vertą juostą žiūrėkite 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, rugpjūčio 14 d.

Žiūrovų pamėgtoje „Europos kino“ rubrikoje – puiki komedija iš Vokietijos. Filmas „Auklė. Misija Mauricijuje“ į jūsų namus atneš egzotišką vasaros dvelksmą.

Miunchene gyvenanti Henrietė Hiofner turi 40 metų darbo stažą, tačiau vis dar bando užsidirbti pinigų. Sunkiomis aplinkybėmis jai padeda anūkas Tobis. Jis skiria nemaža laiko, kad padėtų močiutei rasti darbą internete. Netrukus Henrietė sulaukia ir pirmo pasiūlymo. Energinga moteris mielai sutinka tapti vaikų aukle ir skrenda į egzotišką Mauricijaus salą, kad pagelbėtų vieno viešbučio direktoriui našliui. Kaip jai seksis, pamatysite 21.00 val. per LRT PLIUS.

Kaip ir praeitą savaitę, LRT TELEVIZIJA kviečia į keliones laiko mašina! Tai – jau antroji Roberto Zemeckio režisuotos trilogijos „Atgal į ateitį“ dalis, pelniusi net 9 kino apdovanojimus.

Vos atsipeikėjęs nuo ankstesnių nuotykių Martis su savo mylimąja Dženifer ruošiasi praleisti savaitgalį už miesto. Netikėtai pasirodo draugas, keistuolis genijus daktaras Emetas Braunas, kuris liepa porai kuo greičiau laiko mašina keliauti į ateitį. Mat didžiulis pavojus gresia jų vaikams ir juos reikia gelbėti nuo žiauraus piktadario kėslų. Draugai nusikelia į 2015 metus. Kokie nauji nuotykiai jų laukia, pamatysite 22.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, rugpjūčio 15 d.

Šeštadienio vakarą kviečiame praliesti su „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrika. Šią savaitę komiškame trileryje „Į naktį“ sužibės net du legendiniai aktoriai: Jeff Goldblum ir Michelle Pfeiffer.

Edą Okiną ištisas savaites kankina nemiga. Bendradarbis, kuris jį paveža į darbą, duoda iš pirmo žvilgsnio kvailą patarimą – nuskristi į Las Vegasą. Iš pradžių Edas atmeta pasiūlymą, bet sužinojęs apie žmonos neištikimybę nusprendžia skristi. Oro uoste ant jo mašinos tiesiog užgriūva mergina Diana ir maldauja kuo greičiau iš ten išvežti, nes kitaip ją nužudys. Nedorėliai nori brangakmenių, kuriuos ji parsivežė iš Europos. Pasinerti į kulkų, gaudynių ir pavojų kupiną pasaulį kviečiame 21.00 val. per LRT PLIUS.

Turime gerų žinių žiūrovams išsiilgusiems romantikos. Filmas „Kapitono Korelio mandolina“ puikiai tiks jaukiam šeštadienio vakarui.

1940-aisiais italai okupuoja Graikiją. Atplaukia jie ir į Kefalonijos salą. Šaunusis kapitonas Korelis apsigyvena vietinio gydytojo Janio namuose ir įsižiūri jo dukterį Pelagiją. Tačiau mergina laukia grįžtančio sužadėtinio, graikų partizano. Netikėtai kapitonas Korelis, vakarais grojantis mandolina, užkariauja jos širdį. Mylėti okupanto neleistina, bet tik meilė gali tapti užuovėja politinės įtampos, pavojaus ir nesusikalbėjimų kupiname pasaulyje. Šią romantinę dramą žiūrėkite 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, rugpjūčio 16 d.

Savaitę kviečiame baigti su Kanadoje sukurta puikia drama „Sutvirtinimas“.

Aštuonmečio Entonio tėvai seniausiai išsiskyrę. Drovus vaikas gyvena ramų gyvenimą ir vis stebina kunigą, pas kurį vaikšto išpažinties, kad neturi ko išpažinti. Susiklosčius aplinkybėms, berniukas priverstas savaitgalį praleisti su tėvu Voltu, kuris turi rimtų bėdų dėl alkoholio. Netikėtai dingsta vertinga įrankių dėžė, o vagių paieška tampa tikru santykių išbandymu. Tačiau nugalėdami sunkumus jie pamažu suvokia, koks stiprus ryšys juodu sieja... Šią jautrią dramą pamatysite 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.