Tavo LRT

2015.11.24 16:43

Lietuvių aktoriai – kultinio serialo „Lilehameris” tęsinyje per LRT KULTŪRĄ

LRT.lt2015.11.24 16:43

Lietuvių aktoriai populiariame pasaulinio lygio seriale – utopija? Ne, nes trys iš jų sėkmingai nusifilmavo milžiniško populiarumo pasaulyje sulaukusiame komiškame kriminaliniame norvegų seriale „Lilehameris“, kurio trečiąjį sezoną pradeda rodyti televizijos kanalas LRT KULTŪRA.

Norvegijoje „Lilehameris“ surinko rekordinę TV auditoriją – serialą žiūrėjo milijonas šalies gyventojų. „Lilehamerį“ žiūrėjo „Netflix“ kanalo žiūrovai JAV, Kanadoje, jį rodo Jungtinės Karalystės ir Australijos visuomeniniais transliuotojai. Žiūrovus traukia ne tik serialo siužeto vingiai, bet ir puiki pagrindinį vaidmenį atliekančio Steveno van Zandto, pamėgto dar nuo kultinių „Sopranų“ laikų, vaidyba. Muzikos mėgėjai van Zandtą žino ir kaip ekstravagantišką Bruce`o Springsteeno gitaristą, kompozitorių ir prodiuserį.

Miršta Niujorko mafijos bosas. Jo dešinioji ranka Frankas Tagliano tikisi jį pakeisti, bet jį aplenkia velionio brolis Aldas. Įsiutęs Frankas  išduoda Aldą „federalams“. O sau pagal liudininkų apsaugos programą išsireikalauja naują gyvenamąją vietą – nedidelį miestelį Lilehamerį Norvegijoje – ir naują tapatybę: dabar jis – Giovannis Henriksenas.

Miestelis išgarsėjo, kai jame buvo surengtos žiemos Olimpinės žaidynės tada ten viešėjo ir Frankas. Grynas oras, baltas sniegas, įspūdingos lankos, o svarbiausia – jis žino, kad čia jo niekas neieškos. Bet tai buvo 1994-aisiais, apie miestelį po žaidynių  visi pamiršo ir jis tapo eiliniu kaimeliu. Atvykęs Frenkas patenka į visiškai kitą pasaulį. Na, ir prasideda – norvegų kalbos kursai, vairavimo kursai, kursai ieškantiems darbo. Bet kad ir kaip jis nirštų, jo čia niekas neklauso, tad  tenka pratintis prie naujo gyvenimo. Tačiau Frankas kitaip negali – visus reikalus bando tvarkyti sau įprastais – mafijos vadeivos – būdais, tad kyla daugybė absurdiškų, juokingų situacijų. Vienoje iš jų pagrindinis veikėjas susitinka su lietuvių nusikalstama grupuote. Naujausiose trečiojo sezono serijose žiūrovai išvys ir tris lietuvių aktorius: Dalią Michelevičiūtę, Marių Repšį bei Andrių Žiurauską. Netikėtai seriale atsiradusioje lietuviškoje linijoje visi trys mūsų tautiečiai vaidina blogiukus. Moteris-Kablys (D. Michelevičiūtė) – nusikaltėlė, netekusi vienos rankos, jos sūnus (M. Repšys) ir parankinis (A. Žiurauskas) atvyksta nudėti pagrindinio herojaus Frenko.

„Franko nušauti man nepavyko, aš jį tik sužeidžiau. Bet už tai jo parankinis peršovė mane, nors iš pradžių, apimtas kilnių jausmų, buvo nusprendęs mus paleisti iš avių gardo, kur laikė uždarytus, kad grįžtume į Lietuvą“, – žurnalui „TV antena“ apie serialo siužeto vingius pasakojo aktorė D. Michelevičiūtė. „Paskutiniame epizode vaidinau viena, be kolegų iš Lietuvos. Pasirodžiau peršauta galva pagrindinio herojaus košmariškame sapne. Tame epizode grimuotojo darbas buvo tikras meno kūrinys“, – prisiminė aktorė, kurią sužavėjo ir norvegų profesionalumas, ir kuriami personažai, ir visa filmavimo komanda.

Serialo „Lilehameris“ įgarsinimui buvo pasirinktas Lietuvos hiphopo grupės „G&G Sindikatas” kūrinys. Trečiojo serialo sezono premjeroje jis skamba siužetuose, kurie turi sąsajų su Lietuva. Tai kūrinys „Miestui“.

„Lilehameris“ – pirmadieniais 18.15 val. per LRT KULTŪRĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.