Tavo LRT

2020.08.10 10:12

Tarp praėjusios savaitės žiūrimiausių – pasaulį sukrėtusio sprogimo Beirute vaizdai

LRT.lt2020.08.10 10:12

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukė užfiksuota dramatiška akimirka, kaip nuotakos fotosesiją Libano sostinėje Beirute nutraukė galingas sprogimas uoste. Po sprogimo apie 300 tūkst. žmonių tapo benamiais, mažiausiai 137 žuvo, tūkstančiai buvo sužeisti. Beiruto gyventojai sprogimo padarinius fiksavo visame mieste. Vienas vaizdo įrašas netruko išplisti socialinėse erdvėse: nuotakos, kuri pozavo su vestuvine suknele, fotosesiją nutraukė siaubinga sprogimo banga. Dramatišką akimirką fotografė užfiksavo vaizdo įraše.

Užfiksuota dramatiška akimirka: nuotakos fotosesiją Beirute nutraukė sprogimas

Dar vienas daug dėmesio sulaukęs įrašas – laidos „Labas rytas, Lietuva“ pokalbis su neurologu Arūnu Vaitkevičiumi. Esti nemažai mitų, kuriais vadovaudamiesi žmonės siekia išlaikyti aštrų protą iki pat senatvės, tačiau Santaros klinikų neurologas A. Vaitkevičius sako, kad kartas nuo karto tenka nustebti, kai pacientai pateikia įvairių teorijų ar vartojamų preparatų, maisto papildų, kurie, esą, išlaiko puikią proto būklę iki gyvenimo galo. Pasak neurologo, šiais mitais tikėti neverta, o pamiršti yra normalu – tai lemia ir genetiniai veiksniai. Visgi aštrų protą galima siekti išlaikyti tyrimų pagrįsta metodika, kuri susideda iš 2 aspektų.

Nesikliaukite stebuklingais preparatais: anot neurologo, aštrų protą padės išlaikyti keli kasdieniai aspektai

Žiūrovams buvo įdomus ir laidos „Laba diena, Lietuva“ pokalbis su Beirute gyvenančia lietuve Loreta Kapočiūte-Sadaka. Po Beirutą sudrebinusio galingo sprogimo Libane paskelbtas trijų dienų gedulas. Didžiulis sprogimas jaustas net už dviejų šimtų kilometrų esančiame Kipre, o Libano vyriausybė paskelbė dviejų savaičių nepaprastąją padėtį. Lietuvė dalijosi patirtais išgyvenimais: „Atrodė, kad žiūriu siaubo filmą – nėra pusės miesto.“ Taip pat laidoje Vilniaus universiteto Chemijos ir gamtos mokslų fakulteto profesorius Aivaras Kareiva papasakojo apie sprogusią medžiagą – amonio nitratą.

Beirute gyvenanti lietuvė: atrodė, kad žiūriu siaubo filmą – nėra pusės miesto

Į praėjusios savaitės LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir klimatologės Audronės Galvonaitės komentaras, koks laukia rugpjūtis. Anot pašnekovės, paskutinis vasaros mėnuo bus šiltesnis nei įprastai. Artimiausi orai plačiau aptariami kiekvieną pirmadienį per „Panoramą“.

Klimatologė Audronė Galvonaitė: laukia šiltesnis rugpjūtis nei įprastai

Daug dėmesio sulaukė ir „Auksinis protas. Vasara“. Intelektinis žaidimas „Auksinis protas“ neišėjo vasaros atostogų – kaip ir kiekvieną penktadienį, ką nors naujo sužinoti norintys žiūrovai renkasi prie televizorių ekranų, stebi, kaip sekasi dėl pagrindinio prizo kovojančiam žaidėjų šešetui. „Auksinio proto. Vasaros“ lyga rengiama pirmą kartą žaidimo istorijoje. Vedėjai – Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas.

Auksinis protas. Vasara. Kokią spalvą mėgstamiausia laiko net 40 proc. žmonių?