Tavo LRT

2020.08.07 09:51

LRT Tyrimų skyrius kviečia į tiriamosios žurnalistikos užkulisius

LRT.lt2020.08.07 09:51

Rugpjūčio 7 d., minėdamas dvejų metų veiklos sukaktį, LRT Tyrimų skyrius pristato specialųjį tinklalaidės „LRT tyrimų podkastas“ epizodą „Viena Tyrimų skyriaus diena“ ir kviečia kartu pasivaikščioti po tiriamosios žurnalistikos užkulisius. 

Skyriaus žurnalistai Indrė Makaraitytė, Jurga Tvaskienė, Jurgita Čeponytė, Rūta Juknevičiūtė ir Mindaugas Aušra papasakos, kaip atliekami didelio atgarsio visuomenėje sulaukiantys tyrimai – kaip gimsta temos, renkama ir tikrinama informacija, kaip surandami ir prakalbinami šaltiniai. Taip pat – apie įsimintiniausius tyrimus, didžiausius iššūkius, netikėtumus ir nuolatinę darbo palydovę, įtampą.


LRT Tyrimų skyriaus komanda per dvejus veiklos metus jau atliko daugiau nei 70 tyrimų aktualiomis visuomenei temomis. „Stebėdami reakcijas, kokių sulaukia LRT Tyrimų skyriaus darbas, matome, kad tiriamosios žurnalistikos poreikis visuomenėje yra didžiulis. Visuomenė labai domisi, komentuoja, o po kiekvieno tyrimo gauname dar daugiau informacijos. Politikų pyktis po tyrimų, net grasinimai žurnalistams taip pat išduoda, kad mūsų darbas yra veiksmingas. Per pastaruosius dvejus metus LRT tikrai labai ryškiai prisidėjo prie šio žurnalistinio žanro stiprinimo Lietuvoje“, – sako LRT Tyrimų skyriaus vadovė I. Makaraitytė.

LRT Tyrimų skyrius, tiriantis ir analizuojantis visuomenei svarbius, rezonansinius įvykius, jų priežastis ir padarinius, veiklą pradėjo 2018 m. rugpjūčio mėnesį. LRT žurnalistų atliekami tyrimai yra skelbiami LRT TELEVIZIJOJE, LRT RADIJUJE ir LRT.lt portale. LRT Tyrimų skyriaus parengta medžiaga yra žymima specialiu vizualu – raudonu skrituliu.

LRT rengiamas tinklalaides galima klausyti LRT mediatekoje arba populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Populiariausi