Tavo LRT

2020.08.03 16:00

Kino gidas: ką žiūrėti filmų mėgėjams ir gurmanams?

LRT.lt2020.08.03 16:00

Amerikiečių režisierius Michael Cimino yra pasakęs: „Aš turiu labai paprastą gero filmo apibrėžimą: geras filmas verčia pamiršti, kad žiūrite filmą“. LRT šią savaitę atrinko šešias juostas, vertas jūsų laiko.

Ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.

Šį ketvirtadienį „Elito kino“ rubrika žiūrovus nustebins dar viena išskirtine juosta. Filmas „Tūkstantį kartų labanakt“ Monrealio kino festivalyje pelnė specialųjį komisijos apdovanojimą „Grand Prix“, o Čikagos kino festivalyje – Steigėjų apdovanojimą.

Rebeka yra viena geriausių karo fotografių pasaulyje. Moteris keliauja į karščiausius pasaulio taškus, kad parodytų nepagražintą tiesą. Tačiau namuose jos laukia šeima: vyras ir dvi dukterys.

Kai Rebeka vos nežūsta nuo Afganistano savižudės bombos, jos vyrui trūksta kantrybė. Moteris privalo priimti sunkiausią sprendimą – pasirinkti tarp šeimos ir pašaukimo. Net 6 kino apdovanojimus ir 14 nominacijų pelniusi drama 21.20 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, rugpjūčio 7 d.

Šią savaitę „Europos kine“ – smagi komedija iš Vokietijos. Filmas „Dabar tavo eilė“ pažvelgs į sudėtingas problemas iš pozityvios pusės.

Laimingoje santuokoje 15 metų gyvenę Markas ir Toni staiga suvokia, kad jų aistra praėjo, o jausmai užgeso, todėl nusprendžia skirtis. Tačiau viską apsunkina jųdviejų bendri vaikai, kuriais vienas iš jų turi pasirūpinti. Abiem sutuoktiniams atsiradus galimybei dirbti užsienyje, nė vienas iš tėvų nenori kartu vežtis savo atžalų.

Vaikai turi patys apsispręsti, su kuriuo iš tėvų pasiliks, tačiau tai padaryti bus labai sunku. Įsijunkite LRT PLIUS 21.00 val. ir smagiai praleiskite vakarą!

Turime puikių žinių ir fantastikos mėgėjams. Jūsų dėmesiui – Roberto Zemeckio režisuota pirmoji trilogijos „Atgal į ateitį“ dalis. Filmas visame pasaulyje uždirbo daugiau kaip 383 mln.JAV dolerių ir pelnė kritikų pripažinimą.

Paauglio Marčio Makflajaus gyvenimas nelinksmas. Jis auga nelabai pavyzdingoje šeimoje, praleidinėja pamokas ir klausosi trankios muzikos. Bendraudamas su daktaru Emetu Braunu vaikinas sužino, kad šis sukūrė laiko mašiną.

Martis su ta mašina pasiunčiamas į kelionę laiku atgal į 1955-uosius. Ten jis sutinka savo būsimus tėvus, besimokančius aukštojoje mokykloje, ir atsitiktinai pradeda patikti savo mamai. Martis privalo atstatyti istorijos neatitikimą ir su daktaro Emeto Brauno pagalba grįžti į 1985-uosius.

Kaip jiems seksis, pamatysite 22.20 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, rugpjūčio 8 d.

Šeštadienį „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje kviečiame į pasimatymą su tikra filmų legenda. Kriminalinėje komedijoje „Flečas“ sužibės amerikiečių aktorius Chevy Chase.

Žurnalistą, didžiausią persikūnijimo meistrą Irviną Flečerį draugai vadina tiesiog Fleču. Kartą, rengdamas straipsnį apie narkotikų prekeivį, Flečas apsimeta benamiu. Ir tada vienas ponas pasiūlo valkatai apsimetėliui už 50 tūkstančių dolerių jį nužudyti.

Naujasis užsakovas tvirtina mirtinai sergąs, jo dienos, neva, suskaičiuotos, o jei jį nužudys, našlė gaus didesnį draudimo išmoką Flečas, nors ir nujausdamas, kad čia kažkokia apgaulė, sutinka. Šią veiksmo kupiną komediją žiūrėkite 21.00 val. per LRT PLIUS.

Iškart po filmo „Flečas“ kviečiame įsijungti LRT TELEVIZIJOS kanalą, kur jūsų lauks dar viena komedija. Į superherojų pasaulį įtrauks filmas „Smūgis žemiau juostos 2“.

Iš užgauliojamo paauglio virtęs šauniu bebaimiu kovotoju Deivas Lizevskis įkvepia naują kaukėtų keršytojų judėjimą. Lydimas žavios žudikės Mindi vaikinas svajoja apie superdidvyrių komandos subūrimą.

Tačiau persekioti jaunuolius ima senas jų priešas su būriu pamišusių pakalikų – jis siekia paaugliams atkeršyti už ankstesnius veiksmus. Ar gėris įveiks blogį, pamatysite 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, rugpjūčio 9 d.

Sekmadienį kviečiame praleisti su nuostabia drama „Otilijos fon Faber-Kastel istorija“, sukurta pagal tikrus įvykius. Tai – antroji pasakojimo apie Vokietijoje gerai žinomo pieštukų fabriko „Faber Castell“ šeimininkę dalis.

19 a. pabaigos Vokietija. Pieštukų fabriko savininkas Lotaras fon Faberis įpėdine paskiria savo šešiolikmetę anūkę Otiliją. Jis tiki jaunos merginos talentu ir ryžtu, tačiau tokį savininko sprendimą neigiamai vertina fabriko darbuotojai ir šeimos nariai.

Juk tais laikais moteris, vadovaujanti kompanijai, – retas ir neįprastas reiškinys. Ar sugebės ji įveikti šeimos ir visuomenės priešiškumą, pamatysite 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Populiariausi