Naujienų srautas

Tavo LRT2015.11.22 12:16

„Dainų dainos“ žiūrovai nepritarė komisijos nuomonei

Miglė Talalytė, LRT.lt 2015.11.22 12:16

Muzikinio projekto „Dainų daina“ žiūrovai dar kartą nesutiko su komisijos nuomone. Pastaruosius labiausiai sužavėjo „Muzika fėja“, o žiūrovai geriausiai įvertino „Ką aš padariau“. Tai lėmė, kad pastaroji bendroje lentelėje užėmė trečiąją vietą. Pirmąją vietą iškovojo Ovidijaus Vyšniausko daina „Gimę mes Lietuvoj“, antrąją – Vytauto Šiškausko „Palauk manęs“.

Komisijos balai:

„Muzika fėja“ – 39 balai

„Palauk manęs“ – 39 balai

„Gimę mes Lietuvoj“ – 39 balai

„Tu grok, susimildama, grok“ – 38 balai

„Vaivorykštė“ – 37 balai

 „Prie švyturio ugnies“ – 37 balai

 „Svajonės“ – 36 balai

„Ką aš padariau“ – 35 balai

 „Nežinau, kodėl“ – 34 balai

 „Paukščių taku“ – 32 balai

Žiūrovų balsai:

„Ką aš padariau“ – 5499 balsai

„Gimę mes Lietuvoj“ – 4695 balsai

 „Svajonės“ – 4153 balsai

„Palauk manęs“ – 3125 balsai

„Nežinau, kodėl“ – 3120 balsai

„Muzika fėja“ – 2506 balsai

„Tu grok, susimildama, grok“ – 2433 balsai

„Prie švyturio ugnies“ – 1145 balsai

„Paukščių taku“ – 1122 balsai

 „Vaivorykštė“ – 732 balsai

Bendri balai:

„Gimę mes Lietuvoj“ – 19 balų

„Palauk manęs“ – 17 balų

„Ką aš padariau“ – 16 balų

  „Svajonės“ – 15 balų

„Muzika fėja“ – 15 balų

„Tu grok, susimildama, grok“ – 13 balų

  „Nežinau, kodėl“ – 11 balų

 „Prie švyturio ugnies“ – 11 balų

 „Vaivorykštė“ – 9 balai

 „Paukščių taku“ – 6 balai

Tarp vyresniųjų kompozitorių šį vakarą buvo Algimantas Raudonikis, Mikalojus Novikas, V. Šiškauskas, Viktoras Prapras ir O. Vyšniauskas. Jaunesniųjų kompozitorių kartai atstovavo Deivydas Zvonkus, Arvydas Martinėnas-Vudis, Stano, Anatolijus Oleinikas ir Laura Remeikienė. 

Pirmojoje dvikovoje susirungė A. Raudonikio kūrinys „Paukščių taku“ ir Vudžio „Muzika fėja“. Pirmąjį kūrinį atliko Valdemaras Frankonis ir Kristina Jurė, antrąjį – atlikėja Maya.

„Man atrodo, kad maestro A. Raudonikis turėtų pakankamai kūrinių dar septyniolikai „Dainų dainos“ sezonų. Jo kūryba – vieni superhitai, manau, kad jie turėtų skambėti dažniau“, – kompozitorių gyrė D. Zvonkus. O Stano patikino, kad jam labiau patinka lyriškos A. Raudonikio dainos.

Komentuodami Vudžio dainą komisijos nariai labiau gyrė unikalų atlikėjos balsą nei patį kūrinį. „Man buvo pernelyg akademiška, pritrūko jaunatviško maksimalizmo“, – sakė V. Prapras.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Antrojoje kovoje susitiko M. Noviko kūrinys „Vaivorykštė“, kurį sudainavo Jurgita Adamonytė ir D. Zvonkaus „Prie švyturio ugnies“, kurį atliko M. Noviko sūnaus vadovaujamas ansamblis „Jazz Island“.

„Kiekvienas autorius yra laimingas, kai tokio lygio atlikėja dainuoja jo kūrinį“, – sakė kompozitorius M. Novikas, girdamas operos dainininkę J. Adamonytę. Stano prisipažino šią dainą girdintis pirmą kartą. „Nors anksčiau nesu jos girdėjęs, šis kūrinys mane labai giliai palietė ir privertė susimąstyti“ – sakė jis.

A capella atliekama D. Zvonkaus daina patiko V. Šiškauskui, tačiau jos atlikime pasigedo styginių instrumentų. O. Vyšniauskui ir daina, ir jos atlikimas atrodė pakankamai profesionalūs.

Trečiajame muzikiniame susitikime – V. Šiškausko daina „Palauk manęs“ ir Stano daina „Svajonės“.

V. Šiškauskas savo kurtą dainą atliko kartu su Radžiu. Stano savo kūrinį atlikti patikėjo „Džimbos vaikų“ būreliui.

Neįprastas V. Šiškausko ir Radžio duetas patiko jaunesniųjų kompozitorių atstovei L. Remeikienei. „Dėka šio projekto tikriausiai išgirsiu visas jūsų dainas. Suprantu, kodėl pasikvietėte į kompaniją Radžį – jo šokis labai tiko šiai dainai“, – komentavo ji.

O Stano pasirinkimą kūrinį patikėti vaikams vyresnieji kompozitoriai kritikavo. „Scenoje matėme angeliukus, tačiau muzika – ne angeliška ir pagal tematiką vaikams nelabai tinka“, – manė M. Novikas.

Ketvirtojoje kovoje nuskambėjo O. Vyšniausko daina „Gimę mes Lietuvoj“, kurią kartu su „Liepaitėmis“ atliko pats autorius ir A. Oleiniko kūrinys „Nežinau, kodėl“, sudainuotas jo paties.

„Dainos kuriamos dėl dviejų priežasčių – dėl pinigų arba viduje netelpančio skausmo. Mano manymu, tokios dainos kaip „Gimę mes Lietuvoj“ rašomos tik dėl antrosios priežasties“, – sakė Stano. D. Zvonkaus manymu, patriotinės dainos paliečia visų lietuvių širdis, tad jis džiaugiasi, tokių dainų gausėjimu.

A. Oleiniko dainą „Nežinau, kodėl“ A. Raudonikis pavadino paties atlikėjo vizitine kortele. Jam pritarė ir M. Novikas: „Ši daina tikrai puikiai žinoma publikai, bet autoriui norėčiau palinkėti, kad tai nebūtų jo vienintelė žinoma daina.“

Paskutinėje kovoje V. Prapro dainą „Tu grok, susimildama, grok“, kurią anksčiau atliko legendinė grupė „Hiperbolė“, šį kartą sudainavo grupė „DAR“. O savo pačios parašytą dainą „Ką aš padariau“ L. Remeikienė atliko kartu su Ž. Žvaguliu.

„Dainą „Tu grok, susimildama, grok“ sukūriau grįžęs iš koncerto griežto rėžimo kalėjime. Buvo slogi nuotaika, o atsivertęs V. Šulcaitės rinkinuką ir pamatęs jos eiles iškart išgirdau melodiją. Daina gimė per 15 min.“, – kūrybos procesą prisiminė V. Prapras.

D. Zvonkaus nuomone, tai – legendinė daina, kuri tiko praėjusiai kartai, tinka šiai kartai ir kurios klausysis dar daugelis ateities kartų.

Paskutinę laidoje nuskambėjusią L. Remeikienės sukurtą dainą vyresnieji kompozitoriai įvertino puikiai. „Tai – klasikinė daina apie meilę. Vienintelis dalykas, kurio man pritrūko dvylikastygė gitara šalia“, – tikino V. Šiškauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą