Tavo LRT

2020.08.03 10:39

Archyvinis vaizdo įrašas apie atvirkščiai pastatytą namą – praėjusios savaitės žiūrimiausias

LRT.lt2020.08.03 10:39

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę žiūrovams buvo įdomiausias archyvinis vaizdo įrašas „Keliai. Mašinos. Žmonės“. Kuriozas Kaune, Šilainių mikrorajone: statant namą Rasytės gatvėje supainioti projektai, darbininkai sumaišė pasaulio puses, tad namas buvo pastatytas atvirkščiai. Įėjimai į laiptines liko kitoje pusėje nuo suplanuotos mašinų aikštelės, ši liko tuščia, kadangi gyventojai pradėjo mašinas statytis prie namo įėjimo, žaliojoje namo pusėje. Dėl to kilo namo gyventojų nesutarimų.

Keliai. Mašinos. Žmonės. Kuriozas Šilainiuose: darbininkai sumaišė pasaulio puses – namą pastatė atvirkščiai

Daug dėmesio sulaukė ir „Auksinis protas. Vasara“. Intelektinis žaidimas „Auksinis protas“ neišėjo vasaros atostogų – kaip ir kiekvieną penktadienį, ką nors naujo sužinoti norintys žiūrovai renkasi prie televizorių ekranų, stebi, kaip sekasi dėl pagrindinio prizo kovojančiam žaidėjų šešetukui. „Auksinio proto. Vasaros“ lyga rengiama pirmą kartą žaidimo istorijoje. Vedėjai – Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas.

Auksinis protas. Vasara. Kurie iš šių gyvūnų yra nuodingi: anakonda, ančiasnapis ar aga?

Į LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir „Laba diena, Lietuva“ reportažas. Nors kritikuota ir įtraukta į „juodąjį sąrašą“, Švedija teigia: „kitokia“ kova su koronavirusu pasiteisino. Europoje vis daugiau šalių svarsto apie naujus apribojimus, grąžina privalomą kaukių dėvėjimą viešumoje, tačiau Švedijoje apie tai kol kas negalvojama – Stokholme žmogus su kauke yra retenybė. Čia atvejų skaičius mažėja, tačiau dėl šalies pasirinktos strategijos Europos valstybės nuo Švedijos izoliuojasi. Šalyje prasidėjęs atostogų sezonas pakeitė ir švedų planus, mat šie negali keliauti į užsienį. Apie situaciją Švedijos viduje plačiau pasakojo LRT bendradarbė Stokholme Vaida Ražaitytė.

Nors kritikuota ir įtraukta į „juodąjį sąrašą“, Švedija teigia: „kitokia“ kova su virusu pasiteisino

Prie ekranų žiūrovus traukė ir biografinė drama „Astridos Lindgren jaunystė“. Tai 2018 m. sukurtas filmas, filmuotas Švedijoje, Danijoje, režisuotas Pernille Fischer Christensen`o. Vaidina: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dyhrolm, Henrik`as Rafaelsen`as.

Taip pat daug dėmesio sulaukė liepos 31 d. „Panorama“. Koronaviruso atvejų šalyje nemažėja, praėjusią parą jų užregistruota 13, du iš jų – įvežtiniai. Praplėstas sąrašas šalių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis – į jį įtrauktos Prancūzija ir Malta. Situacija kasdien prastėja kaimyninėje Lenkijoje, tačiau ji kol kas neįtraukta į paveiktų šalių sąrašą, iš kurių grįžus būtų privaloma izoliacija.

Koronaviruso atvejų šalyje nemažėja: praplėstas valstybių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis, sąrašas

Populiariausi