Naujienų srautas

Tavo LRT2015.11.26 11:11

Klausiate – atsakome. Kur reikėtų kreiptis, jei savo palaikus norite paaukoti mokslui?

Palaikų paaukojimas mokslui – kilnus ir reikalingas poelgis, tačiau tokią valią gali pareikšti tik savo palaikus norintis paaukoti asmuo. Taip sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros atstovas Mantas Mincevičius.

LRT RADIJO klausytoja Jadvyga iš Kauno domisi galimybe po mirties savo palaikus paaukoti mokslui. „Kur reikėtų kreiptis, jei savo palaikus noriu padovanoti studentams?“ – klausia ji.

„Žmonės, norintys savo kūną po mirties paaukoti mokslui, turėtų kreiptis į Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedrą. Susisiekti galima telefono numeriais (8 5) 239 87 06 arba (8 5) 239 87 13“, – sako šios VU katedros atstovas M. Mincevičius.

Anot jo, procedūra yra labai paprasta: tereikia užpildyti vienašalį pareiškimą pas notarą, o jame nurodyti, kad po mirties kūną pageidaujama panaudoti mokslo tikslams. Vykstant pas notarą, būtina turėti asmens dokumentą.

„Toks kilnus poelgis mokslui yra labai svarbus. Kiekvienais metais į medicinos studijas įstoja apie du šimtus bendrosios medicinos studentų. Studijų procese mokantis anatomijos vyksta žmogaus kūno pažinimas, būtent tam palaikai ir yra reikalingi“, – tikina VU atstovas.

Jo teigimu, šiuo metu universitetas turi tik vienus palaikus, kuriuos naudoja mokslui, tad iš jų mokytis gali ne visi studentai. O knygos, kompiuterinės programos ir muliažai yra ne tokie tikslūs ir ne visada parodo realų vaizdą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą