Tavo LRT

2015.11.24 10:42

Klausiate – atsakome. Kur nukeliauja laiškai, jei pamirštama priklijuoti pašto ženklą?

Pašto ženklas – įrodymas, kad siuntimo paslaugos yra apmokėtos. Jei jo ant voko nėra, laiškas gali būti grąžintas siuntėjui arba atitekti valstybės nuosavybėn. Taip sako Lietuvos pašto atstovas Tomas Bašarovas.

LRT RADIJO klausytojas domisi, kur nukeliauja laiškai, neturintys pašto ženklų. „Kas įvyksta, jei ant siunčiamo laiško nėra pašto ženklų arba jų yra per mažai?“ – klausia jis.

„Pašto ženklas – mokos ženklas arba specialus patvirtinimas, kad pašto paslaugos yra apmokėtos. Jei laiškas siunčiamas be pašto ženklo arba pasirenkamas nepakankamos vertės pašto ženklas, tokiu atveju laiškas registruotu paštu yra grąžinamas siuntėjui“, – sako specialistas.

Anot T. Bašarovo, laiškas įteikiamas siuntėjui tik tuo atveju, kai jis sumoka siuntimo įregistravimo mokesčius. Jei siuntėjas atsisako paimti laišką arba ant laiško siuntėjas nenurodytas, tuomet įstatymų numatyta tvarka laiškas perduodamas valstybės nuosavybėn.

Informaciją, kokių ir kiek pašto ženklų reikia siunčiant laiškus Lietuvoje ir į užsienį, galima sužinoti Lietuvos pašto tinklalapyje www.post.lt arba artimiausiame pašto skyriuje.