Naujienų srautas

Tavo LRT2015.11.20 18:12

Premjeras apie S. Skvernelio atsistatydinimą: turime suprasti vieną dalyką

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimas jam buvo staigmena. Jis pasakojo dar šiandien ankstų rytą kalbėjęsis su ministru, aptaręs vakarykščius įvykius, bet apie atsistatydinimą, pasak premjero, nebuvo nė kalbos. 

„Buvome šiandien ryte susitikę mano kabinete ir aptarėme, kodėl tokie įvykiai vyksta, kokie buvo konvojavimo taisyklių pažeidimai, jis papasakojo, kiek turėjo informacijos, kodėl taip atsitiko, bet tikrai nebuvo jokio pokalbio apie atsistatydinimą“, – LRT RADIJO laidai „60 minučių“ pabrėžė ministras pirmininkas. 

Premjeras sakė, kad reikėtų suprasti vakarykštę S. Skvernelio būseną: „Noriu paprašyti, kad suprastume vieną dalyką: vykdant tokias operacijas, žmonės būna nepaprastai įsitempę. Ir tikrai galima pamiršti kažkam paskambinti ir informuoti. Nes aš irgi pats ėmiausi iniciatyvos ir jam paskambinau, suprasdamas, kad jis yra užsiėmęs.“

„Mes turime pajusti, kokia našta gulėjo ant jo ir Policijos departamento vadovo pečių. Įsivaizduokim, jei įtariamasis būtų nušovęs žmogų – tada nebūtų buvę kalbos apie neatsistatydinimą. Tai būtų baisus sukrėtimas visoje mūsų valstybėje“,– aiškino A. Butkevičius.

A. Butkevičius pasakojo, kad ketvirtadienį, paskridęs iš Biuselio, tik išlipęs iš lėktuvo, iš karto paskambino vidaus reikalų ministrui  ir paklausė, kodėl yra tokia situacija, kodėl tiek daug policijos. „Tada jis mane informavo, kad pabėgo įtariamasis su „Kalašnikovu“ ir šoviniais. Po to mes su juo nuolat palaikėme ryšį, iki kol buvo sulaikytas įtariamasis. Jautėsi didžiulė įtampa ir jo kalboje, ir Policijos departamento vadovo kalboje, nes buvo didžiulis susirūpinimas“, – pasakojo A. Butkevičius.

Taip pat A. Butkevičius sakė kalbėjęsis ir su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Ji premjerui paaiškino, kad buvo sunerimusi dėl to, kad niekas jos neinformavo apie įvykius mieste svarbaus renginio Valdovų rūmuose metu.

Ministras pirmininkas pasakojo, kad, suprasdamas žmonių užimtumą, ketvirtadienio vakarą galiausiai pats S. Skverneliui nebeskambino, o laukė paties vidaus reikalų ministro skambučio: „Jis man paskambino, kad aš nebūčiau įkyrus ir nuolat jam neskambinėčiau“.

Premjeras sakė, kad dar kalbėsis su S. Skverneliu apie jo sprendimą pasitraukti, ir ragina prie pokalbio prisijungti prezidentę Dalią Grybauskaitę bei Seimo pirmininkę.

A. Bukevičius atskleidė, kad jau kalbėjosi su S. Skverneliu, kai iš kitų žmonių sužinojo, kad ministras rengiasi atnešti pareiškimą. A. Butkevičius sakė perspėjęs S. Skvernelį, kad prašymą apsvarstys tik kitą savaitę, po komandiruotės: „Aš neturėjau galimybės ilgai kalbėtis. Pasakiau, kad nenoriu vadovautis emocijomis (...)  pasakiau, kad noriu, jog ir politinės kultūros atžvilgiu būtume vieni kitiems tolerantiški, sutartume, surastume bendrą sprendimą, kuris nebūtų emocinis." 

Plačiau apie S. Skvernelio pasitraukimą skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą