Tavo LRT

2015.11.21 16:28

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT RADIJUJE kalbama tik apie Vilniaus naujienas?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.11.21 16:28

Klausantis LRT RADIJO gali atrodyti, kad didžioji dalis naujienų yra iš Vilniaus. Tačiau taip yra tik todėl, kad čia įsikūrusios pagrindinės valstybinės institucijos. Taip sako LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė.

Klausant LRT RADIJO, vienam regiono gyventojui susidarė įspūdis, kad tai – ne visos Lietuvos, o tik Vilniaus radijo stotis. „Beveik visos naujienos yra iš Vilniaus, ir tik labai retais atvejais paskleidžiamos žinios iš kitų miestų. Laidos svečiai taip pat yra tik iš sostinės. Kodėl LRT RADIJAS kalba tik apie Vilnių?“ – klausia jis.

LRT RADIJO programų direktorės teigimu, klausantis LRT RADIJO iš tiesų galima susidaryti nuomonę, kad didžioji dalis naujienų „ateina“ iš Vilniaus. Tačiau, jos teigimu, taip yra todėl, kad Vilnius yra Lietuvos sostinė ir čia susitelkusios pagrindinės valstybinės institucijos: vyriausybė, Seimas, „Sodra“, Valstybinė ligonių kasa, bankai ir kt.

„Kai kviečiami ekspertai, atrodo, kad jie šneka iš Vilniaus ir apie Vilnių. Tačiau iš tiesų kalbama apie visos Lietuvos reikalus, aktualius bet kurio miesto gyventojams. LRT RADIJAS taip pat turi korespondentus regionuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje. Jie rengia pranešimus ir žinioms, ir laidoms“, – aiškina G. Litvaitienė.

Yra ir laidų, transliuojamų iš kitų miestų: Agnės Kairiūnaitės laida „Čia ir dabar“ transliuojama iš Kauno, čia rengiama ir Giedriaus Kuprevičiaus laida „Audiologai“. Klaipėdoje rengiamos ir kitos laidos: „Aktualijų studija“, „Ką man skaityti“, „Sankryža“. „Gimtoji žemė“ taip pat kuriama ne Vilniuje, nes čia nėra galimybių parengti laidą apie žemės ūkį. Tad, G. Litvaitienės manymu, korespondentų, pranešimų ir kelionių spektras yra pakankamai platus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.