Tavo LRT

2015.11.21 08:48

I. Krupavičius: mitas, kad kariuomenėje privaloma nusiskusti plaukus

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.11.21 08:48

Pirmadienį laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovai laidos vedėją Igną Krupavičių matys pasikeitusį, mat dėl jau antradienį prasidedančios savanoriškos tarnybos žinomas laidų vedėjas nusiskuto plaukus.  

„Galvojau, kad tai – privalu, tačiau nusiskusti plaukus – tik rekomendacijos. Iš tikrųjų kirptis trumpai niekas nereikalauja, tačiau tai – tarsi nerašyta taisyklė“, – pasakoja I. Krupavičiaus. Vis dėlto, jo žodžiais, trumpi plaukai ir švariai nuskusta barzda – tvirto, atsakingo kario įvaizdžio dalis, o karys privalo toks būti. 

Vyro teigimu, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado įsakymo priede nurodytos rekomendacijos kariams. „Ten rašoma, kad vyrams rekomenduojama trumpai apsikirpti (plaukai turėtų būti ne ilgesni nei 0,5 cm) ir žinoti savo kraujo grupę. Tačiau mūsų visuomenėje gajus stereotipas, kad tai privaloma. Iš tiesų šių rekomendacijų tiesiog laikomasi draugiškai“, – teigia žinomas laidų vedėjas. 

I. Krupavičiaus žodžiais, vienas didžiausių jo norų – visus su kariuomene susijusius stereotipus išbandyti „savo kailiu“ ir sužinoti, kiek jų tiesa, o kiek – tik sovietinių laikų liekanos.

„Paskutiniu metu barzdos neskutau specialiai, nes žinojau, kad jos neteksiu, o vaizdas kol kas tikrai neįprastas, bet visiškai to nesureikšminu, man tai – elementarus etapų pasikeitimas“, – paklaustas apie pasikeitimus sako pašnekovas.

Simboliška, tačiau paskutinė I. Krupavičiaus vedama „Labo ryto“ laida sutaps su Lietuvos kariuomenės diena ir laidos vedėjas apie šios dienos minėjimą bei šalies saugumą kalbėsis su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. „Laidą tikrai vesiu su kario uniforma“, – žada I. Krupavičius.

Antras simbolinis sutapimas – nors atsisveikina su laidos vedėjo pareigomis, I. Krupavičių gerbėjai dar galės matyti pasakojimų iš Izraelio cikle, o viena pirmųjų temų – kareivinės. „Visi žino, kad Izraelio kariuomenė yra unikali, mat ji – privaloma visiems. Baigusios mokyklą, merginos privalo tarnauti 2 metus, o vaikinai – 3 metus, todėl norėjosi pasižiūrėti iš vidaus, kaip ten kas atrodo. Būtent pirmadienį tai ir parodysime“, – pasakoja I. Krupavičius. 

Be to, apsipratęs tarnyboje, žinomas laidų vedėjas žada vesti kario dienoraštį ir viską jame fiksuoti. I. Krupavičiaus įrašus galėsite skaityti ir portale LRT.lt.