Tavo LRT

2015.11.17 15:08

Lietuvio patirtis garsiojo G. Ramsay virtuvėje: kovodavome, kaip gaujos kalėjime

LRT.lt 2015.11.17 15:08

Pasimėgauti ryškiausios kulinarijos žvaigždės Gordono Ramsay ruoštais patiekalais svajoja išrankiausi gurmanai. O patekti į šio brito virtuvę trokšta viso pasaulio virėjai. Dėl galimybės pasimokyti iš paties „Pragaro virtuvės“ valdovo milijonai siunčia savo gyvenimo aprašymus, dalyvauja televizijos projektų atrankose ir kenčia pažeminimus.  Tačiau patekti į G. Ramsay svajonių komandą pavyksta tik vienetams. Vienas iš tų nedaugelio – lietuvis Ernestas Viršilas.   

„Tai, ką žiūrovai mato G. Ramsay televizijos projektuose – tik ledkalnio viršūnė. Realybė kur kas baisesnė. Šio kulinarijos burtininko virtuvėje riksmų ir keiksmažodžių skamba kur kas daugiau“, – LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams atskleidė Ernestas. 

Darbas Londone įsikūrusiame viename geriausių pasaulio restoranų lietuviui tapo tikru iššūkiu. Žengdamas į virtuvę jis žinojo, kad, norėdamas neatsilikti nuo kitų ten dirbusių kolegų, turės labai pasistengti. Tačiau ne profesiniai reikalai kėlė daugiausiai sunkumų. Ernestas prisimena, kad tvyrojusi įtampa ir konkurencija tiesiog varė iš proto. 34-erių vyras pasakojo į darbą ateidavęs kur kas anksčiau už kitus virėjus, kad spėtų pasislėpti tai dienai reikalingų indų. 

„Aha, matau, kad prancūzo padažas dega, galvoju: na ir gerai! Ten kiekvienas turėdavo kovoti už save. Net susiburdavo grupuotės – kaip gaujos kalėjime“, – apie išgyvenimo mokyklos pamokas pasakojo E. Viršilas. 

Pop dievaitės Beyonce bei Madonna, stiliaus ikonos Victoria ir Davidas Beckhamai, Holivudo žvaigždė Denzelis Washingtonas ir net britų karališkosios šeimos atstovai mėgavosi E. Viršilo sukurtais gastronomijos šedevrais. 

Tačiau vieną dieną jis metė prestižinį darbą Londone. Kodėl talentingasis virtuvės šefas dabar dienas leidžia vienuolių apsuptyje? 

Nepaprasta lietuvio istorija – jau šį trečiadienį 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.