Tavo LRT

2020.07.15 09:15

LRT Tarybą papildė fotomenininkas Jonas Staselis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.15 09:15

Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA) į LRT Tarybą skiria fotožurnalistą, fotomenininką Joną Staselį. Jis pakeis anksčiau taryboje dirbusį poetą Kornelijų Platelį.

LMKA nusprendė LRT Tarybis nariu skirti J. Staselį, kuris nuo šių metų birželio pradžios tapo ir LMKA vadovu. Šiose pareigose jis taip pat pakeitė K. Platelį. J. Staselis taip pat beveik du dešimtmečius vadovauja VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubas“.

„Manau, kad tai, apie ką mes ir asociacijoje norime kalbėti, yra kūrybiškumo svarba mūsų gyvenime. Kadangi kūrybiškumas jungia daug dalykų, tiek meną patį, tiek mūsų kasdienį gyvenimą, kaip mes jame jaučiamės, kaip mes jame sugebame prisitaikyti prie įvairių kasdienių iššūkių – ir paprastesnių, ir sudėtingesnių.

Norėtųsi apie tai pakalbėti ir su kitais tarybos nariais, ir su LRT vadovybe, kaip LRT galėtų prisidėti prie to kūrybiškumo ugdymo. Tai, manau, yra gana svarbu šalies ir jos žmonių vystumuisi. Natūralu, kad kultūra, menas man ir yra prioritetai, tačiau mes galime tą kūrybiškumą pateikti per menininkų kūrybą, per jų prizmę – kaip jie kuria, kas juos įkvepia, kad tai mes galėtume pritaikyti ir kasdieniame savo gyvenime“, – apie prioritetus einant dirbti į LRT Tarybą kalbėjo J. Staselis.

J. Staselis darbą LRT Taryboje vietoje atsistatydinusio Arūno Matelio pradėjo liepos 7-ąją, jo kadencija truks šešerius metus.

Keičiasi dalis tarybos

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad LMKA į LRT Tarybą nutarė skirti kino režisierių Arūną Matelį, tačiau jis priėmė sprendimą atsisakyti pareigų.

Nuo gegužės vidurio taryboje dirba ir kiti nauji nariai: Lietuvos švietimo tarybos deleguotas KTU rektorius Eugenijus Valatka, diplomatė Irena Vaišvilaitė, kuri pakeitė Lietuvos vyskupų konferencijos deleguotą Darių Chmieliauską, o antrą kadenciją eina Lietuvos mokslo tarybos deleguotas teisininkas Darijus Beinoravičius.

Tai, kaip vykdoma LRT misija, prižiūri ir LRT generalinį direktorių renka aukščiausioji valdymo institucija – LRT Taryba. Ji sudaryta iš visuomenės, mokslo ir kultūros atstovų ir skiriama 6 metų kadencijai. Tarybos sudarymą organizuoja Seimo Kultūros komitetas.

Tarybos narius skiria Prezidentas, Seimas, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija. Iš viso tarybą sudaro 12 asmenų.

„LRT tarybai tenka atsakingas vaidmuo – prižiūrėti, kaip vykdoma svarbi visuomeninio transliuotojo misija ir užtikrinamas jo nepriklausomumas. Taip pat stebėti, kad Lietuvos nacionalinis transliuotojas būtų valdomas skaidriai ir efektyviai. Reikia pasidžiaugti, kad Lietuvoje sukurtas ir išlaikomas efektyvus LRT valdymo modelis, kuris leidžia užsitikrinti, kad ir pati LRT taryba būtų nepriklausoma, kompetentinga, stipri ir skaidri. Dėkoju kadenciją baigusiems tarybos nariams ir sveikinu naujai prisijungusiuosius. Tikiuosi, jie įneš savo dalį, kad LRT kuriama vertė visuomenei didėtų“, – sako LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis.