Tavo LRT

2020.07.10 10:56

LRT keliasi į Nidą, transliuos Thomo Manno festivalį

LRT.lt2020.07.10 10:56

Liepos 11–13 d. LRT RADIJAS ir LRT KLASIKA keliasi į Nidą, kurioje prasideda tarptautinis Thomo Manno festivalis. Iš Nidos LRT radijo programos transliuos festivalio koncertus ir laidas, kuriose atsispindės ir pagrindinės šių metų festivalio temos: kultūra, ekologija, aplinkos pokyčiai pasaulyje, kuris naujame – antropoceno – amžiuje žengia į pavojingą išgyvenimo zoną.

Laidų kūrėjai žada įdomių pokalbių, tarp pašnekovų – ir Mirga Gražinytė-Tyla, festivalio atidarymo koncerto dirigentė.

Laikina LRT studija įsikurs Nidos prieplaukoje, todėl Nidos gyventojai ir svečiai kviečiami užsukti ir čia stebėti transliacijas gyvai.

Liepos 11 d., šeštadienį, 19 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks iškilmingas atidarymo koncertas „Ar žemėje rojus yra?“, kurį klausytojai vėliau galės išgirsti ir per LRT KLASIKĄ. Koncertui diriguos Mirga Gražinytė-Tyla, jame pasirodys kamerinis choras „Aidija“.

Liepos 12 d., sekmadienį, 20 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje skambės Elžbietos Liepos Dvarionaitės rečitalis, kurį tiesiogiai transliuos LRT KLASIKA.

Liepos 13 d., pirmadienį, 10 val. LRT RADIJAS tiesiogiai iš Nidos prieplaukos transliuos laidą „10–12“. Laidos tema — kokia ta vasara Nidoje, lietuviškame rojaus kampelyje? Laidos vedėjai Giedrė Čiužaitė ir Paulius Selezniovas kalbins Neringos miesto merą Darių Jasaitį, Kuršių Nerijos nacionalinio parko vadovę Aušrą Feser ir daug kitų pašnekovų.

Tą pačią dieną 14 val. LRT RADIJAS kvies gyvai pasiklausyti pokalbių laidos „Vasaros popietė“. Laidos vedėjai Gabrielė Martirosian ir Ignas Krupavičius kalbins rekonstruojamo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agilos“ vadovė Editą Lubickaitę, lenktynininką Antaną Juknevičių, biologę Jūratę Zarankaitę, žurnalistą Jurą Jankevičių ir kt. pašnekovus.

Nuo 16 val. pirmadienį tiesiogines transliacijas iš Nidos prieplaukos tęs LRT KLASIKOS laida „Pakeliui su vasara“. Laidoje bus diskutuojama aktualiausiomis festivalio temomis kartu su Thomo Manno kultūros centro direktore dr. Lina Motuziene, istoriku Aurimu Švedu, dailininku Jokūbu Jacovskiu.

Laidoje taip pat bus kalbama su Kuršių nerijoje gyvenančia žurnaliste Raimonda Meyer, renkančia Neringos gyventojų prisiminimus ir leidžiančia kultūros almanachą „Dorė“.

„Pakeliui su vasara“ klausytojų lauks ir pokalbis su viena geriausių pasaulio dirigenčių Mirga Gražinytė-Tyla. Laidoje taip pat kalbama su teatro ir kino režisiere Rugile Barzdžiukaite, o viena laidos vedėjų, Gabija Narušytė, tiesiogiai pasidalins įspūdžiais iš naujausiojo turistinio objekto – liepos 6 d. lankytojams duris atvėrusio Nidos švyturio.

Laidą „Pakeliui su vasara“ iš Nidos tiesiogiai ves Rasa Murauskaitė, Julijus Grickevičius, Jolanta Kryževičienė ir Gabija Narušytė.

Transliacijas iš Nidos užbaigs nuo 20 val. tiesiogiai per LRT KLASIKĄ iš Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios transliuojamas trijų koncertų ciklas, skirtas Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms „Hommage à Ludwig“.

Pokalbių laidas galima stebėti tiesiogiai ir portale LRT.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.