Tavo LRT

2020.06.29 15:45

Kino gidas: kruopščiai atrinkti filmai verti Jūsų laiko

LRT.lt2020.06.29 15:45

Dienoms pradėjus po truputį trumpėti, LRT siūlo vakarus praleisti prie televizijos ekranų. Šią savaitę atrinkome filmus, kurie patiks ir kino gurmanams, ir smagių filmų išsiilgusiems žiūrovams.

Pirmadienis, birželio 29 d.

Savaitę pradėti siūlome nuo lietuviškos dokumentikos. 2013 metais „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą pelniusi juosta „Sapnuoju kad einu“ nukels į ilgą kelionę.

Pagrindinis herojus pėsčiomis išėjo nuo savo namų iki Atlanto vandenyno ir pusei metų paliko žmoną su mažu vaiku. 4500 km kelionės padės atsakyti „kodėl“ taip įvyko. Tai – filmas apie destrukciją, rekonstrukciją, vertybes, mirtį, gyvenimą, neviltį ir tikėjimą. Ar tokia kelionė gali būti prasminga ir ar įmanoma sau atleisti, pamatysite pirmadienį, 21.30 val. per LRT PLIUS.

Ketvirtadienis, liepos 2 d.

Kinomanams puikios naujienos – „Elito kino“ rubrikoje ir vėl daugybę apdovanojimų pelnęs filmas. Šią savaitę matysite tarptautinio Kanų kino festivalio pagrindiniame konkurse rodytą juostą „Laiminga pabaiga“.

Iš pirmo žvilgsnio aristokratiška Loranų šeima turi viską: puikius namus, statusą visuomenėje, įtakingus draugus... Tačiau keli dalykai neleidžia ramiai gyventi: šeimos valdomos bendrovės statybų aikštelėje nutinka nelaimingas įvykis, padvesia mažosios Evos žiurkėnas, o motina atsiduria ligoninėje. Tai tik pirmieji ženklai, kad laimingos pabaigos anaiptol nebus... Šią Prancūzijoje sukurtą dramą išvysite 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, liepos 3 d.

Penktadienio vakarą LRT PLIUS prie ekranų kvies visus Europos kino gurmanus. Vokiečių kino režisieriaus sukurta drama „Geriausia proga“ žiūrovus nukels net į Indiją.

Vieną dieną jauna mergina Kati gauna nerimą keliančią žinutę iš geriausios draugės Džo, kuri baigusi mokyklą išvyko į Indiją. Kati nusprendžia išgelbėti pavojuje atsidūrusią draugę ir palikusi visus savo reikalus išvyksta į Bavariją. Čia gyvena Džo artimieji, tačiau padėti jie neskuba. Kati nenuleidžia rankų ir nutaria į Indiją vykti pati. Jaudinančią dramą apie brendimą, draugystę, gyvenimo pasirinkimus ir savo vietos gyvenime paieškas žiūrėkite 21.00 val. per LRT PLIUS.

Turime pasiūlymą ir tiems, kurie yra ištroškę nuotykių. Net 10 kino apdovanojimų ir 75 nominacijas pelnęs filmas „Hobitas: nelaukta kelionė“ patiks visiems „Žiedų valdovo” fanams. Šis filmas, sukurtas pagal garsiojo britų rašytojo J. R. R. Tolkieno romaną, pradės naująją trilogiją apie priešistorės vingius.

Nykštukų karalystė Ereboras nusiaubta ir užgrobta drakono, tačiau narsusis karys Torinas ir trylika nykštukų pasiruošę leistis į žygį, kad išgelbėtų prarastas žemes ir susigrąžintų šlovę bei turtus. Jie turi žemėlapį ir raktą nuo slapto įėjimo į urvą, kur saugomi užgrobti lobiai. Tačiau pakeliui tyko daugybė pavojų ir spąstų, juos persekioja orkai ir goblinai. Narsiems karalystės gelbėtojams padeda gerieji miško gyventojai. Į fantastikos, pavojų ir nuotykių kupiną pasaulį LRT TELEVIZIJA kviečia 22.20 val.

Šeštadienis, liepos 4 d.

Savaitgalio pradžiai – tikra „Elito kino“ pažiba, legendinis vesternas „Ulzanos reidas“. Pagrindinį vaidmenį šiame filme atlieka to meto žvaigždė – aktorius Burt Lancaster.

Juosta nukelia į 1888 metus, kur ištremti iš savo žemių, badą kenčiantys indėnai nuolat išsiveržia iš rezervato ir rengia išpuolius, sėjančius mirtį bei baimę. Iš forto į pagalbą skuba kavaleristų būrys, kuriam vadovauja jaunas amerikiečių leitenantas Garnetas de Bjunas. Jam padeda baltaodis žvalgas Makintošas ir pėdsekys indėnas Ke Ni Tė. Sudėtingas konfliktas greitai tampa keršto įrankiu. Nusikelti į senąją Arizoną galėsite jau šį šeštadienį, 21.00 val., per LRT PLIUS.

Puikiai savaitės pabaigai LRT paruošė ir dvi smagias komedijas. Pirmoji – amerikiečių sukurta juosta „Negalvok dukart“.

Džekas ir jo mergina Samanta yra puiki pora ir nedidelės talentingų komikų improvizatorių trupės „Komuna“ nariai. Netikėtai užsidarius teatrui, jiems tenka išsikraustyti ir ieškotis naujos vietos pasirodymams. Vienas iš grupės komikų pakviečiamas pasirodyti televizijos šou ir staiga išgarsėja. Kyla pavojus tarpusavio santykiams, kiti trupės nariai ima pavydėti. Ką pasirinks draugai: išsaugoti santykius ar tęsti kūrybinį kelią, sužinosite 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, liepos 5 d.

Antroji savaitgalio komedija patiks visiems, išsiilgusiems romantikos. Po mažas Edinburgo gatveles vedžios Toronto tarptautiniame kino festivalyje puikiai pasirodęs filmas „Vairavimo pamokos“.

Po išsiskyrimo su vyru literatūros kritikė Vendi nusprendžia tapti nepriklausoma ir išmokti vairuoti. Jos vairavimo instruktoriumi tampa mandagus sikhas Darvanas, kuris taip pat nesutaria su antrąja puse. Bendri rūpesčiai suartina šiuos du skirtingus žmones ir padeda pažinti vienas kitą. Kaip paprasti vairavimo kursai tampa vertingomis pamokomis apie tarpusavio santykius, gyvenimą ir draugystę, žiūrėkite 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.