Tavo LRT

2015.11.11 06:46

D. Grybauskaitė apie migracijos krizę: ilgai negalėsime būti stručio pozicijoje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.11 06:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Maltoje dalyvaus neformaliame Europos Vadovų Tarybos posėdyje ir vadovų susitikime su Afrikos šalių lyderiais. Čia bus tariamasi, kaip veiksmingiau spręsti migracijos krizę. D. Grybauskaitė LRT RADIJUI sako, kad priimtus sprendimus reikia įgyvendinti greičiau, nes situacija yra chaotiška ir tik blogėja.

„Kol kas padėtis yra chaotiška, ir kol kas dar iki galo neturime išorinės europinės sienos apsaugos. Iki galo neturime readmisijos sutarčių su visomis trečiosiomis šalimis galimybių. Kalbėsime apie tai, kaip pagreitinti tų sprendimų įgyvendinimą, kaip juos pagaliau pradėti įgyvendinti, ypač – pasieniuose Graikijoje, Italijoje ir t. t. [...] Situacija kas mėnesį vystosi tik blogyn“, – teigia šalies vadovė. 

D. Grybauskaitė pabrėžia, kad sulig migracijos banga, problemų ateina ir į mūsų kraštą. Prezidentės manymu, jų negalime ignoruoti. „Manyti, kad galime nematyti daug ko arba ignoruoti problemas, [neturėtume]. Tikrai taip ilgai negalėsime būti stručio pozicijoje. Turime atlikti savo namų darbus, turime pasiruošti galimiems iššūkiams, galimoms problemoms, kad jos neužpultų mūsų kaip sniegas pavasarį“, – sako D. Grybauskaitė.

Vien per spalį Europą per Viduržemio jūrą pasiekė 218 tūkst. pabėgėlių. Tai – penktadaliu daugiau nei rugsėjį. Kadangi didelę migrantų srauto dalį sudaro Afrikos šalių gyventojai, Europos Sąjungos (ES) ir Afrikos šalių vadovai Valetoje priims bendrą deklaraciją ir veiksmų planą. Taip pat bus sukurtas ES Pagalbos Afrikai fondas.